Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos jūrų muziejuje – pirmieji ruoniukai-pamestinukai

2024-03-18 13:00
DMN inf.

Šį sekmadienį į Lietuvos jūrų muziejų atgabentas pirmasis šiemet pajūryje rastas išsekęs Baltijos pilkųjų ruonių jauniklis. Apie jį pranešė žmonės, pastebėję gyvūną krūmuose ties molu Smiltynėje.

Jūrų žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas, gelbėjantis Baltijos pilkųjų ruonių jauniklius jau 34 metus, pasakoja, kad ruoniuką atsinešė iki Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centro patys darbuotojai.

„Ruoniukė išsekusi, pavargusi, bet nesužalota, – pasakojo biologas. – Ji sveria 15 kg, dabar jai skirti antibiotikai ir taikoma pirminė reabilitacija, atstatomas skysčių balansas.  Mažylė kol kas maitinama per zondą specialiu trintu mišiniu iš rehidrono, silkės, įvairių vitaminų ir mikroelementų.“

Pirmadienį muziejų pasiekė informacija ir apie dar vieną ruoniuką Girulių pakrantėje. Jį VšĮ „Būk mano draugas“ gabena į Lietuvos jūrų muziejų reabilitacijai.

Kiekvienais metais Lietuvos pajūryje randama daugiau nei 20 ruonių jauniklių, sužalotų suaugusių ruonių ir paukščių. Sužeisti, sergantys ruoniai ar pasimetę ruonių jaunikliai gydomi, reabilituojami, o sustiprėję – paleidžiami atgal į Baltijos jūrą.

Jei pakrantėje pastebėjote ruonį, prašoma pranešti Bendrosios pagalbos centrui telefono numeriu 112. Bendrosios pagalbos centro darbuotojas informaciją apie pakrantėje rastą ruonį perduoda atsakingiems muziejaus darbuotojams ir už ruonių atgabenimą atsakingai įstaigai VšĮ „Būk mano draugas“, kurie, išsiaiškinę lokaciją, organizuoja gyvūno atgabenimą į Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrą.

Muziejaus specialistai, pastebėjus ruonį pakrantėje, prašo: nevaryti ruonio atgal į vandenį, nešerti, neliesti, apsaugoti nuo šunų ir per daug smalsių žmonių. Lai mažylis ramiai ilsisi. Jei yra galimybė, prašoma sulaukti, kol atvyks pagalba.

Baltijos pilkieji ruoniai (Halichoerus grypus macrorhychus) – reta, nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Rusijos Raudonąsias knygas. Šie ruoniai Baltijos jūroje gyvena jau 10 000 metų.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra