Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos jūrų muziejuje šurmuliavo moksleiviai

2022-05-23 09:36
DMN inf.

Lietuvos jūrų muziejuje praėjusią savaitę šurmuliavo kaip niekada daug moksleivių. Penktadienį jie rinkosi į renginį „Matyti MĖLYNAI – veikti ŽALIAI. Dedikacija jūrai“, skirtą Europos jūros dienai paminėti. Klaipėdos „Ąžuolyno“, „Žemynos“, „Vėtrungės“, „Baltijos“ ir  Vytauto Didžiojo gimnazijų bei Klaipėdos licėjaus moksleiviai ekspozicijoje „Baltijos jūra – mūsų namai“ susirungė atvirame protmūšyje, kurio pagrindiniai klausimai buvo skirti ekologinėms Baltijos problemoms.

Pasak Ievos Jašinskienės, muziejaus Kultūrinės veiklos koordinatorės, Europos jūros diena – kiekvienais metais minima šventė, kurios tikslas – pažymėti jūros svarbą kasdieniniame gyvenime ir skatinti tvariai ja rūpintis.

Intensyvėjanti pramonė ir augantis turizmas neigiamai veikia jūrą ir ją teršia. Dažniausiai tai – plastikas bei mikroplastikas, išsiliejusi nafta, povandeninis triukšmas, cheminės medžiagos. Tai skatina klimato kaitą ir išmetamų, šiltnamio efektą sukeliančių, dujų poveikį visam pasauliniam vandenynui, pakrantėms ir padidina žalą tose teritorijose gyvenantiems žmonėms.

Lietuvos jūrų muziejus skatina visus prisidėti prie tvarios Baltijos jūros kūrimo ateities. Moksleivių įtraukimas patraukliomis formomis padeda ugdyti ekologinę savimonę ir keisti elgseną.

Sekmadienį Lietuvos jūrų muziejus socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pristatė virtualią parodą „Nuo EGO prie EKO“, dedikuotą Tarptautinei biologinės įvairovės dienai. Ši paroda sukurta kartu su Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetu. Grafinio dizaino studijų programos studentų socialiniai plakatai ne tik aktualizuoja iniciatyvos „Nuo EGO prie EKO“ temą, bet ir perteikia lokalias bei globalias taršos formas. Ši paroda bus eksponuojama gyvai Danės skvere, Klaipėdos mieste, birželio 10 dieną „Tvarios ateities kūrėjų laboratorijoje BE ATLIEKŲ 2022“.

Biologinė įvairovė – tai gyvybės įvairovė Žemėje: nuo mėlynųjų banginių iki mikroskopinių grybų ir nuo gyvybės didžiuosiuose pasaulio atogrąžų miškuose iki nedidelių sodų ir parkų. Žmonės yra šio gyvojo tinklo dalis ir visiškai nuo jo priklauso – jis aprūpina maistu, filtruoja geriamąjį vandenį ir teikia deguonį.

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra