Šeimų skyrybų priežastimi gali tapti savivaldybės valdininkų sprendimai. Jie leido nupjauti ant Biržos tilto pakabintas spynas, simbolizuojančias porų amžiną meilę.
Prieš kelerius metus Klaipėdoje prigijo užsienyje nusižiūrėta tradicija per tuoktuves savo meilę įamžinti ant mieste esančio tilto pakabinanat spyną. Taip esą užrakinama sutuoktinių meilė. Kad ji niekur nedingtų, raktas įmetamas į upę.
Per keletą metų ant Biržos tilto atramų pakibo keli šimtai spynų. Tačiau šeimų laimę saugančių simbolių sumažės.
Tiltą prižiūrinčios bendrovės „Viadukas“ darbininkai vakar nupjovė dalį spynų.
„Mūsų specialistai apžiūrėjo tiltą ir nustatė, kad spynos gadina tilto konstrukcijas. Jos rūdija, todėl ir atrodo neestetiškai. Be to, rūdys persikelia ir ant tilto konstrukcijų, todėl gali prasidėti jų korozija. Spynas pjauname, kad apsaugotume Biržos tiltą“, – aiškino Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda.
Paklaustas, ar jis nesibaimina, jog leidus nupjauti kai kurias spynas bus sugriauta jas pakabinusių šeimų laimė, valdininkas juokavo, kad jei spyna surūdijo, vadinasi, ir su meile ne viskas gerai.
„Jaunavedžiai galėtų būti apdairesni ir ant Biržos tilto kabinti iš nerūdijančio metalo pagamintas spynas. Juk gera meilė nerūdija, tai ir ją simbolizuojančios spynos turėtų būti apsaugotos“, – įsitikinęs L.Dūda.
Tradicija kabinti spynas ant tiltų atsirado 1992 metais, po to, kai pasirodė Federico Moccia romanas „Trys metrai virš dangaus“. Pagrindiniai jo herojai, kabindami spyną ant tilto, prisiekinėjo vienas kitam amžiną meilę. Klaipėdoje ant Biržos tilto įsimylėjėliai spynas pradėjo kabinti 2007 metais, kai buvo baigta tilto rekonstrukcija.
Naujausi komentarai