Pereiti į pagrindinį turinį

Mokytojai tampa bedarbiais

2009-09-03 07:48
Mokytojai tampa bedarbiais
Mokytojai tampa bedarbiais / N.Jankausko nuotr.

Ne visiems ši rugsėjo 1-oji buvo laukiama ir linksma šventė. Mokyklose – darbo krūvių ir mokytojų mažėjimo metas. Pedagogų gretas retino ne tik mokinių skaičiaus mažėjimas.

Atleidimų neišvengs

Mokyklos tik įsivažiuoja į normalų darbo ritmą, tad kol kas nėra žinoma, kiek mokytojų jau tapo bedarbiais.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, pirmiausiai mokyklose tvarkoma mokinių duomenų bazė, tik po to – mokytojų. Tad tikslių duomenų galima tikėtis tik rugsėjo viduryje.

Pasak L.Prižgintienės, šiemet švietimo ir mokslo ministras akcentuoja popierizmo mažinimą mokyklose, tad papildomas duomenų rinkimas iš anksto prieštarautų šiam nurodymui.

"Kiek konkrečiai mokytojų neteko darbo, galima suskaičiuoti tik pradinėse klasėse. Sudėtingiau dėl dalykininkų, kuriems dabar perskirstomas pamokų krūvis", – aiškino vedėja.

Pernai didesniu nei 36 valandų krūviu dirbo beveik 500 mokytojų – ketvirtadalis mieste dirbančių pedagogų. Minimalus pamokų skaičius yra 18 valandų.

Šiemet pagal naują krepšelio metodiką ir ugdymo planą kai kuriems mokytojams mažinami darbo krūviai, nes stambinamos klasės, užsienio kalbų mokymas nebeskaidomas į grupes. Tad kai kuriems mokytojams kartu su pamokų skaičiumi sumažės ir atlyginimai.

"Bet kai kurios mokyklos jau anksčiau dirbo mažesniais krūviais, tad atleidimai – neišvengiami", – tikino vedėja.

Koją pakišo įvaizdis

Skaudžiausiai etatų mažinimas šiemet palietė Sendvario pagrindinę mokyklą. Čia darbo neteko 14 mokytojų, tik vienas jų – pensinio amžiaus.

"Anksčiau mokykla nenorėjo atleisti žmonių, geriau susimažino krūvius, o dabar ir jiems neužtenka lėšų. Tad dar labiau sumažėjo krūviai. Situacija ten kaip niekada skaudi", – teigė Švietimo skyriaus vedėja.

Sendvario pagrindinės mokyklos direktorius Antanas Kavaliauskas iš pradžių nepanoro komentuoti situacijos apie atleistus mokytojus. Tai esą kenkia mokyklos įvaizdžiui.

Taip esą susiklostė dėl dirbtinai sumažintų miesto mikrorajonų ribų. Anksčiau mokykla dirbo vos ne trimis pamainomis, tad dalis mokinių iš tam tikrų gyvenamųjų rajonų buvo nukreipti į kaimynines mokyklas.

Lemiamą vaidmenį suvaidino ir mokyklų įvaizdis. Pasak direktoriaus, mokiniai pasirinko ugdymo įstaigas, visuomenėje turinčias palankesnę nuomonę. Be to, kaimynystėje įsikūrę daug konkurentų: Vydūno vidurinė mokykla, du darželiai-mokyklos.

"Dirbtinai įsibėgėjome mažinti mokinių skaičių ir nebegalime sustoti", – problemos priežastį dėl atleistų mokytojų nurodė vadovas.

Mokytojų deficito neliko

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Laima Juknienė patvirtino, kad kai kuriose mokyklose darbo neteko keletas mokytojų. Priežastis – tūkstančiu sumažėjęs mokinių skaičius, darbo krūvių pasikeitimas.

Gal artėjant mokslo metams trūko mokytojų? Pasak L.Prižgintienės, anksčiau kildavo problemų dėl anglų kalbos mokytojų pradinėse klasėse.

Bet nusprendus šių klasių nebeskaidyti į grupes, ši problema buvo išsispręsta.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra