Klaipėdietė nutarė pasidalinti savo patirtimi su kaimynais, kad šie atkreiptų dėmesį, kol neatsitiko kokia nors nelaimė.
„Tėveliai, prižiūrėkite į kiemą išleistus vaikus, keliese laksto po kiemą, puola ant tamsesnio gymio vaiko. Skraido akmenys. Nejaugi reikia sulaukti, kol išmuš automobilio, lango stiklą ar patys susižeis. Vienam vaikui daviau velnių, bet buvau pasiųsta toli“, – pasakojo klaipėdietė ir pridūrė, kad veiksmas vyko Lūžų g. 2 ir Jūrininkų pr. 6 vidiniame kieme.
Kaimynams pasirodė keista, kad automobilio ar lango stiklai svarbesni už kito vaiko saugumą ar net gyvybę.
Tačiau moteris tikino bent vieną nepilnametį spėjusi sudrausminti, tačiau tai esą situacijos nepakeitė.
„Vaiką sudrausminau, bet buvau pasiųsta ant trijų raidžių. Vaikų amžius – 10–13 metų“, – teigė klaipėdietė.
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gintarė Noliūtė sakė, kad sveikintinas yra aplinkinių žmonių pastabumas, kai pamačius neatsargiai ar kitų žmonių atžvilgiu nepagarbiai besielgiantį vaiką yra siekiama atkreipti dėmesį, sudrausminti, įspėti apie galimus pavojus arba pranešti apie nerimą keliančias situacijas vaiko teisių gynėjams arba teisėsaugos atstovams.
„Taip pat svarbu paminėti, jog pastebėjus, kad vaikai pažeidžia viešąją tvarką ar daro kažką nelegalaus, pavyzdžiui, niokoja kitų žmonių turtą, vartoja neleistinas medžiagas, galima vaikus nufotografuoti ar nufilmuoti ir tokį įrašą perduoti teisėsaugos atstovams, kurie toliau aiškinsis situaciją ir suteiks reikiamą pagalbą“, – teigė G. Noliūtė.
Anot jos, nors vaikų atvaizdas yra saugomas įstatymo ir įprastai norint juos filmuoti ar fotografuoti yra reikalingas tėvų ar globėjų sutikimas, toks reikalavimas negalioja, jeigu yra fiksuojamas viešosios tvarkos pažeidimas ar kitas nusižengimas.
Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad negalima vaiko atvaizdo naudoti neigiamų socialinių reiškinių kontekste, jei iš paskelbtos vaizdo informacijos galima atpažinti nepilnametį.
Naujausi komentarai