Klaipėdos turizmo informacijos centro direktorė Romena Savickienė pasakojo, kad šiais metais, minint uostamiesčio tramvajaus 120-ąją sukaktį, planuojama parengti tris naujus pažintinius takus pagal buvusio tramvajaus judėjimo maršrutus.
Pasak direktorės, rengiamiems takams nereikės naujos infrastruktūros, buvusią tramvajaus liniją žymės skiriamosios lentelės arba stendai.
„Nebus klojami nauji takai, tiesiog tas maršrutas bus pažymėtas įvairiomis lentelėmis ar stendais, kurie nurodys tolimesnę maršruto kryptį“, – aiškino R. Savickienė.
Turizmo informacijos centro (TIC) vadovė pabrėžė, kad mieste yra ir vadinamieji sveikatos takai, kurių bendras maršrutas viršija 30 kilometrų.
„Atskiri miesto rajonai turi sveikatingumo takus su žiediniais maršrutais po šešis septynis kilometrus, kurie vienas į kitą tarsi įsilieja, jų sukūrimui nereikėjo naujos infrastruktūros, tam pritaikėme išmintus žmonių takelius ir juos sujungėme, pastatydami kryptis rodančius stendus“, – aiškino R. Savickienė.
TIC vadovė teigė, kad po karantino žmonės ne tik daugiau laiko leidžia gamtoje, bet taip pat mėgsta susirasti ir kitus įdomius maršrutus, gamtos ir lankytinų vietų tandemas leidžia jiems atsikvėpti nuo kasdienybės.
Klaipėdoje yra įrengta per 10 įvairiausių pasivaikščiojimams skirtų maršrutų, kuriais vaikštinėdami gyventojai gali ne tik grožėtis gamta, bet ir pažinti lankomus objektus, istorines vietas.
Nacionalinių ir regioninių parkų pažintiniai takai yra gana populiarūs, juose vis gausiau lankosi keliautojai.
Tai fiksuoja ir takuose įrengti specialūs lankytojų srautų skaičiuotuvai.
Pavyzdžiui, žmonių pamėgtas pasivaikščioti Litorinos takas, kuris veda iki Olando Kepurės, pernai gruodį sulaukė per 10 tūkst. lankytojų, iš viso pernai ant skardžio pabuvojo per 400 tūkst. žmonių.
Naujausi komentarai