Skatina pasaulio pažinimą ir verslumą
Užsiėmimų metu vaikai gali iš arti pamatyti, kaip vyksta prekyba, sužinoti, iš kur atkeliauja prekės, pažaisti pirkėjus ir pardavėjus, gauti dovanų, laimėti prizus.
Turguje jaunuoliai keliauja po paviljonus, degustuoja, viktorinoje spėlioja, ką galima ir ko negalima nusipirkti prekyvietėje, leidžiasi į prekių paieškos varžytuves.
Anot jau pamokoje dalyvavusių Klaipėdos „Saulutės“ mokyklos-darželio ketvirtokų auklėtojos Alinos Purtokienės, interaktyvi edukacinė pamoka, integruojanti matematikos, pasaulio pažinimo bei kitus mokomuosius dalykus, patrauklia žaidimo forma žadina vaikų smalsumą ir ugdo verslumą.
„Šiuolaikiniams vaikams atrodo, kad geriausia profesija – būti verslininku. Tad ši ekskursija – vienas geriausių būdų jiems realiai susipažinti su verslu. Galėjome ir pasivaikščioti po paviljonus, ir pabendrauti su prekybininkais. Vaikai noriai diskutavo, derėjosi, skaičiavo pinigus. Esame dėkingi Naujojo turgaus administracijai už indėlį į jaunosios kartos švietimą ir šiltą priėmimą“, – pamokos įspūdžiais dalijosi ketvirtokų auklėtoja A.Purtokienė.
Prekyvietė – artima ir atvira jaunajai kartai
Vaikų dienos centro „Dienvidis“ auklėtiniams pamokėlė pakeitė požiūrį į turgų. Jų auklėtoja Valda Sukauskaitė pastebėjo, kad prekyvietė ugdytinius žavėjo prekių gausa, atsinaujinusiais paviljonais. Vaikai dalinosi įspūdžiais, kad norėtų turguje lankytis dažniau, nes maisto produktai atrodo šviežesni, prekių pasirinkimas didesnis nei kitur.
„Jaunuoliai turėjo įvykdyti orientacinę užduotį ir visame turguje rasti įvairiausias prekes. Atskiras mėsos paviljonas gardžiai glostė nosį, o įėję į žuvies skyrių pasijutome tarytum žvejai grįžę iš jūros. Prireikus atsinaujinti rūbų spintą radome puikių, madingų, šiuolaikiškų rūbų. Prekybininkai maloniai mus priėmė, ko nežinojome – paaiškino. Pamokėlę vedusi mergina mus nustebino papasakojusi, kad turguje prekiauti vasarą gali ir moksleiviai. Dėkojame už gerą laiką bei skanėstus. Nuo šiol tikrai dažniau užsuksime į Naująjį turgų, nes jį pamatėme visiškai kitokį: artimą jaunimui“, – sakė auklėtoja.
Pasak Naujojo turgaus direktoriaus Viačeslavo Karmanovo, turgus – vieta, kur ateina ir dirba visų kartų atstovai.
Pavyzdžiui, šiemet vasaros prekyba įsibėgėjo mėnesiu vėliau, nes dėl pailgėjusių mokslo metų prekybininkams padedantys moksleiviai prie prekystalių stojo tik liepą.
„Turgus tapo ne tik apsipirkimo, bet ir bendravimo, poilsio vieta. Atsinaujinusi turgavietė yra pritaikyta jaunajai kartai. Veikia belaidis internetas, vaikų žaidimo aikštelė, keturios kavinės, naujame rūbų paviljone apstu prekių jaunimui. Edukacinėmis pamokomis mes kartu siekiame, kad jaunimas iš arčiau pažintų prekybininko profesiją. Ir tai svarbu ne tik mūsų turgavietei ar miestui. Pažiūrėkite į klestinčią Vokietiją – ten smulkus ir vidutinis verslas sukuria 80 procentų šalies BVP. Verslumą reikia ugdyti, kurti verslumo tradicijas“, – pamokėlių prasmę aiškino turgavietės direktorius.
Naujausi komentarai