Klaipėdiečiai stebisi, kodėl prie Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos, esančios Donelaičio gatvėje, įėjimo nėra įrengto panduso, kuriuo į įstaigą galėtų patekti judėjimo negalią turintys žmonės.
Insultą patyręs vyras pasakojo, kad minėtoje tarnyboje privalo lankytis kasmet. Klaipėdietis teigė praktiškai nevaikštantis, nes yra paralyžuotas.
„Žmona mane nuveža su vežimėliu prie įstaigos, o ką toliau daryti? Į vidų pas gydytojus nepateksi. Panduso nėra. Tik akmeniniai laiptai. Žmona nueina į vidų, užregistruoja, o aš laukiu lauke vežimėlyje“, – pasakojo neįgalus vyras.
Anot jo, paskutinį kartą žmona gydytojų prašė, kad šie išeitų į lauką apžiūrėti, tačiau medikai nesutiko. Liepė prašyti praeivių, kad padėtų patekti į įstaigą.
„Sveriu 140 kilogramų. Kas mane patampys? Tokioje įstaigoje turi būti užvažiavimas neįgaliesiems. Juk ne aš vienas toks žmogus esu“, – stebėjosi klaipėdietis.
Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Klaipėdos II teritorinio skyriaus vedėjas Mindaugas Gylys aiškino, kad į įstaigą atėjusiems žmonėms atidžiau reikėtų paskaityti skelbimus.
„Įrengto panduso nėra. Laikinai naudojame sulankstomą. Padedame jį ir žmogus užvažiuoja. Apie tai informuoja skelbimas prie įėjimo. Lauke juk žmogaus neišrengsi ir neapžiūrėsi“, – teigė vadovas.
Anot M.Gylio, nuolatinis pandusas prie įėjimo nėra įrengtas, nes užtruktų darbai, o kitų metų pradžioje įstaiga planuoja persikelti į naują pastatą prie Sendvario žiedinės sankryžos. Jo statybos jau prasidėjo.
„Dabar esame įsikūrę istorinėje miesto dalyje. Kultūros paveldo departamentas mums nieko neleidžia daryti. Kol suderinsime projektą, ateis rugsėjis, o kitų metų pradžioje persikelsime į naują pastatą. Kovo pabaigoje planuojame šventinti jo pamatus. Ten bus visai kitos sąlygos. Viename pastate bus visi skyriai “, – aiškino vedėjas.
M.Gyliui keista pasirodė tai, kad darbuotoja nesugebėjo paaiškinti, kad reikia paprašyti panduso registratūroje.
„Visas personalas žino apie mobilų pandusą“, – tvirtino vedėjas.
Naujausi komentarai