Kompanijos „Grigeo“ prezidentas Gintautas Pangonis žurnalistų paklaustas apie bendrovės turto areštą, prasitarė pirmąkart apie tai girdintis.
Portalo klaipeda.diena.lt žiniomis, dalis bendrovės „Grigeo Klaipėda“ turto vis dėlto yra areštuota, tačiau uostamiesčio gamyklos veikla nesustabdyta, gamyba vyksta ir toliau.
Vėliau išplatintame komentare T. Eikinas teigė, kad sprendimą areštuoti neįvardijamą dalį „Grigeo Klaipėdos“ turto priėmė prokurorai.
„Mūsų duomenimis, turto arešto aktą priėmė Klaipėdos apygardos prokuratūra. Arešto suma nenurodyta“, – komentavo T. Eikinas.
Anot jo, įmonė negali disponuoti 38 NT objektais Dumpių kaime, kur yra „Grigeo Klaipėdos“ valymo įrenginiai, ir įmonės teritorijoje Nemuno gatvėje.
„Nekilnojamojo turto areštas veiklos nestabdo, tačiau žiūrint formaliai, tai reiškia, kad negalime tęsti iš dumblo saugojimo aikštelių, esančių Dumpių kaime, surenkamo lietaus vandens valymo“, – teigė „Grigeo Klaipėdos“ vadovas.
T. Eikinas pabrėžė, kad jei šie darbai nebus atliekami, vandens perviršis pateks į aplinką. Anot jo, „Grigeo Klaipėda“ antradienį kreipėsi į prokuratūrą, kad ji sumažintų turto arešto mastą.
„Grigeo Klaipėda“ pavadinimas Lietuvos visuomenės linksniuojamas jau savaitę, po to, kai prokurorai paskelbė radę, jog įmonės nuotekos nepatenka į valymo įrenginius, o išteka beveik nevalytos tiesiai į Kuršių marias.
Skelbiama, kad aplinkai padaryta žala gali siekti milžinišką sumą, preliminariai įvardijama 60 mln. eurų.
Tai, kad nuotekos iš tiesų patekdavo į Kuršių marias, tačiau tai esą buvo daroma per avarinį vamzdį ir jos buvo iš dalies išvalytos, patvirtino ir „Grigeo“ grupės prezidentas G. Pangonis.
Naujausi komentarai