„Reikia ką nors daryti“
Gyventojai nerimauja ir dėl savo saugumo, kadangi asmuo nevengia ne tik išgerti, bet ir pasikviesti tai daryti mėgstančių draugų, tad vaikščioti šiuo miškeliu – ir nejauku, ir pavojinga.
Paupių seniūnaitijos seniūnaitė Rasa Arcišauskienė pasakojo, kad vyras čia ir valgo, šiukšlina, atlieka gamtinius reikalus. Tad vietiniai, gyvenantys netoli šios teritorijos, baiminasi vakarais išeiti pasivaikščioti ar pasportuoti.
Dėl šios situacijos seniūnaitė kreipėsi į Klaipėdos savivaldybę ir Nakvynės namus.
„Tai jautri situacija. Vieni už tai, kad jį reikia palikti, aš esu už tai, kad reikia ką nors daryti. Jis gyvena ten jau kelerius metus. Kai tik sužinojau, ėjau iškart pas jį ir sakiau, kad reikia ką nors daryti. Jis dėl nieko nesutinka. Kviečiausi darbuotojus iš Nakvynės namų, jie ėjo pasikalbėti, jis taip pat nesutiko. Šiaip jis neagresyvus. Bet dažniausiai pas jį einu dieną, nes vakare bijau. Bendromis jėgomis turime ką nors daryti. Žmonės kreipėsi į mane, nes bijo vaikščioti toje teritorijoje“, – neslėpė R. Arcišauskienė.
Be sutikimo padėti neįmanoma
Sunku nustatyti, kokio amžiaus yra vyriškis, tačiau jis nėra pensininkas. Nepaisant tam tikrų išvaizdos bruožų, atrodo normaliai.
„Manau, kad negalime nekreipti dėmesio. Jeigu ir daugiau to užsimanys, tai padarysime pas mus „bomžyną“. Kad tokio amžiaus žmogus pasikeistų, pasiekti labai sunku, bet jeigu mums pavyktų, būtų nuostabu“, – vylėsi pašnekovė.
Jeigu jis nesutinka, tai yra jo sprendimas.
Klaipėdos nakvynės namų vadovė Alma Kontrimaitė akcentavo, kad padėti žmogui be jo sutikimo – neįmanoma.
„Mūsų socialiniai darbuotojai siekia bent iš dalies padėti, net jeigu atsisako Nakvynės namų paslaugų dėl savo motyvų“, – sakė A. Kontrimaitė.
Gavus asmens sutikimą, jam padedama įvairiai – nuo dokumentų, išmokų sutvarkymo iki vizitų pas gydytoją ir nakvynės paslaugų suteikimo.
„Tai ir šitoje situacijoje, jeigu žmogus nesutinka, tai nesutinka. Labai skirtingai reaguoja bendruomenės. Vieni neva tiesia pagalbos ranką, sakykime, duoda maisto. Tad jeigu jis gauna maisto, rūbų ar daiktų, tų daiktų per metus padaugėja“, – tikino A. Kontrimaitė ir pridūrė, kad dėl suteiktos pagalbos žmonės iš susikurtos gyvenamosios vietos dažniausiai nenori kraustytis.
Alma Kontrimaitė. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Į gatvę – ne tik dėl girtavimo
Nakvynės namų darbuotojai palaikė ryšį su šiuo vyriškiu ištisus metus.
„Yra, kaip yra, nemalonu. Mes, socialiniai darbuotojai, irgi matome, kad galėtų būti kitaip, daug geriau, jei naudotųsi paslaugomis. Bet jeigu jis nesutinka, tai yra jo sprendimas“, – pažymėjo A. Kontrimaitė.
Apskritai Klaipėdoje situacija esanti liūdna – asocialių, benamių asmenų daugėja, visos vietos Klaipėdos nakvynės namuose – užpildytos.
Pasak A. Kontrimaitės, žmonės čia atsiduria ne tik dėl priklausomybių, vieni netenka namų po gaisro, ligos ar kitos nelaimės atveju.
Naujausi komentarai