Pagirių dienos košmarai: policijos kasdienybė žurnalisto akimis Pereiti į pagrindinį turinį

Pagirių dienos košmarai: policijos kasdienybė žurnalisto akimis

2012-11-14 05:00
Pagirių dienos košmarai: policijos kasdienybė žurnalisto akimis
Pagirių dienos košmarai: policijos kasdienybė žurnalisto akimis / Vytauto Petriko nuotr.

Savaitės pradžia – nelengva ne tik tiems, kurie smagiai leido savaitgalį. Policijos budėtojai kasdien pluša iki išnaktų, tačiau viena sudėtingiausių darbo dienų – pirmadienis, kuris nuo seno juokais vadinamas visaliaudine pagirių diena.

Laiptinėje giedojo giesmes

Tuo metu, kai šio pirmadienio vakarą dauguma klaipėdiečių po darbų skubėjo į namus, tvarkė buities rūpesčius, uostamiesčio 2-ojo policijos komisariato areštinėje jau „ilsėjosi“ trys visiškai girti vyrai.

Pareigūnai juos išgelbėjo nuo mirties žvarbią lapkričio naktį, nes nesusigaudantys, kur esą, nesugebantys išsilaikyti ant kojų jie galėjo mirti nuo kūno atšalimo.

– Kokia jūsų pavardė?

– ...auskas...

– Kelintų gimimo?

– Rytoj... Tik nesakykit klebonui. Aš tavo močiutę palaidojau, o rytoj tave galiu. Paleisk... Dalytė Grybauskaitė man pusseserė, aš ne bet kas, bus blogai jums visiems čia. Atidaryk duris... Aš su Kongu mokiausi konservatorijoje, jis dabar svarbiausias žmogus Klaipėdoje. Aš muzikantas, kunigus pažįstu.

Toks žodžių srautas liejosi iš grotuoto budėtojų dalies kampo, kur nosį rietė nepakeliamas šlapimo tvaikas.

Žilstelėjęs vyras kelias valandas bendravo veikiau su dievais, nei su jį prakalbinti bandžiusiais pareigūnais. Jo asmenybę pavyko nustatyti tik po trijų valandų.

Tada pusamžis laidotuvių muzikantu dirbantis vyras sugebėjo tinkamai papūsti į alkoholio matuoklį, kuris parodė 2,33 promilės.

Į policijos komisariatą šį vyrą patruliai atvežė iš vieno pietinės miesto dalies daugiabučio namo laiptinės. Girtutėlis žmogus sėdėjo ir garsiai dainavo.

Kerta per kojas ir pūslę

Gretimoje laikino sulaikymo kameroje vokiškai, ispaniškai, rusiškai ir lietuviškai bandė dėmesį į save atkreipti kitas panašaus amžiaus ir ne ką mažiau girtas vyras.

„Abgemacht, komrades. Aš Vokietijoje tarnavau, už Lietuvą kovojau“, – aiškino sulaikytasis.

Nubrozdinta kakta, šlapios kelnės ir lavina keiksmažodžių – toks policijos komisariate blaivinto vyro portretas įsimins pirmadienį vakare dirbusiems pareigūnams.

Šis žmogus nuo birželio pradžios čia blaivintas šeštą kartą.

Trečioji laikino sulaikymo kamera tą vakarą taip pat nebuvo tuščia. Joje bandė prasiblaivyti iš gatvės, kur miegojo, atvežtas vyras. Šis buvo ramesnis, tik nenustygo – vis stojosi ir sėdosi.

Apie 21 val. patruliai nuo šaligatvio Taikos prospekto ir Alksnynės gatvės sankryžoje pakėlė miegojusį vyrą. Kažkur susikruvinęs rankas, nosį, purvinas ir visiškai nesukalbamas žmogus sėdėjo ant suolo greta laikino sulaikymo kamerų. Jam ši viešnagė policijoje šiemet taip pat buvo ne pirma.

Netrukus jis rado bendrą kalbą su Vokietijoje tarnavusiu girtuokliu, abu kalbėjo, bet nė vienas nesiklausė. Netrukus pasigirdo dainavimas, vyrai bandė mėgdžioti Vladimirą Vysockį. Dar po kelių akimirkų abu susikivirčijo ir apdovanojo vienas kitą bjauriausiais keiksmažodžiais.

Kamerose – striptizas

„Tai dar ne patys baisiausi vaizdai, kuriuos galima pamatyti, – teigė 2-ojo policijos komisariato Kriminalinės policijos tyrėjas Kęstutis Petrošius. – Šį kartą vyrai tik šlapimo nesulaikė. Dažniausiai pigusis vynelis kerta per kojas ir pūslę. O būna ir gerokai blogiau. Kur kas „linksmiau“, kai tenka už grotų uždaryti girtas moteris ir nepilnamečius. Moteriškės mėgsta išsirengti, keikiasi taip, kad net visko mačiusiems vyrams ausys linksta. Girti arba apduję paaugliai būna ypač agresyvūs.“

Kol pareigūnai bandė susikalbėti su keturiais iki žemės graibymo pasigėrusiais vyrais, per raciją vienas po kito sklido pranešimai apie girtų asmenų nuotykius Klaipėdoje.

Pagalbos prašė vyras, tikinęs, kad nesusitvarko su girtu sūnumi, kuris persipjovė venas.

Būta įtarimo, kad Jūrininkų prospektu Rimkų link važiuoja neblaivus vairuotojas.

Prie Mumlaukio ežero trys vaikinai sumušė ir apiplėšė vyrą.

Žmona išgražino kumščiais

Patruliai atvedė namuose smurtavusį vyrą. Netrukus paaiškėjo, kad jis visiškai blaivus. Patruliai pasakojo bute radę isterijos ištiktą moterį, kuri rėkė ir reikalavo iš namų išvežti ją mušusį sutuoktinį.

Nusiminęs vyras parašė paaiškinimą apie tai, kad žmona nuolat reikalauja pinigų, be pagrindo kelia triukšmą, todėl jis nesusivaldė ir kartą trenkė pačiai į šoną.

Žmogus sąžiningai pripažino klaidą ir pažadėjo daugiau taip nesielgti. Policininkai jį įspėjo ir po poros valandų išleido.

„Ne visi konfliktai šeimose tokie, kaip šis. Būna labai agresyvių vyrų, bet tada patruliai fiksuoja, kad namuose išvartyti daiktai, sudaužyti indai, neretai moteris būna ne tik apsiašarojusi, bet ir akivaizdžiai sumušta, – pasakojo pareigūnai. – Bet yra tekę matyti ir kitokių atvejų. Kartą atvežė vyrą: guzas – ant kaktos, mėlynė – po akim. Klausiu, kas taip išgražino, o tas verkia, sako – žmona, pats kaltas, nes pirmas jai tvojo. Išsipasakojo, kad žmoną parsivežė iš Gorkio miesto Rusijoje, o jos ten visos tokios aršios. Įdomu, kad ne keptuve ar samčiu jį taip išgražino, o kumščiu.“

Norėjo pasikalbėti su „operu“

Prieš 21 val. kontrolieriai atvedė be bilieto miesto autobusu važiavusį paauglį.

Kriminalisto laukė naktį iš šeštadienio į sekmadienį naktiniame klube brangaus telefono netekusi mergina.

Vėliau atėjo jaunuolis, kuriam Laukininkų gatvėje prie parduotuvės į akis ašarinių dujų papurškė pinigų paprašęs narkomanas.

Kitas šiek tiek išgėręs pagyvenęs vyras prašė budėtojus pakviesti „operą“, rodė perplėštą kišenę ir sakė ką tik Naikupės gatvėje išsisukęs iš dviejų jaunų plėšikų nagų. Sportiškai apsirengę vaikinai stvėrė jam už kišenės ir išplėšė iš jos telefoną.

Pareigūnai bandė aiškintis įvykio aplinkybes, bet vyras sumurmėjo, kad pats juos „išriš“, ir išėjo. Po pusvalandžio jis vėl pasirodė, vėl rodė kiaurą kišenę, pasakojo, kaip pabėgo nuo užpuolikų, bet pareiškimą rašyti atsisakė.

Veikia ir mėnulio pilnatis

Pasak Operatyvinio valdymo skyriaus postinio Nerijaus Vitosiaus, į policiją ateina ne tik nelaimės ištikti žmonės.

Neretai į budėtojų langelį sutemus pasibeldžia šiaip paplepėti norintys klaipėdiečiai. Vieni giria pareigūnus, kiti bando papasakoti apie kažkokius nežinia kada buvusius įvykius.

Užsuka ir visai keistai kalbantys žmonės. Pavyzdžiui, viena moteris vis prašo gelbėti beglobius katinus.

Postinis Žydrūnas Straupis yra vykęs į tarnybinę komandiruotę Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur susipažino ir su policijos nuovadų budėtojų darbu.

„Visame pasaulyje tas pats. Amerikiečiai tikino, kad komisariatai vos talpina „full moon people“ – pilnaties žmones. Mes taip pat jaučiame keistuolių antplūdį tomis dienomis“, – teigė pareigūnas.

2-ojo policijos komisariato viršininkas Gintautas Mačiulaitis teigė, kad ramaus laiko policijos budėtojai neturi. Bet kuris metų ar paros laikas jiems yra įtemptas. Vis dėlto daugiausia darbo būna iki 1 valandos nakties, o savaitgaliais porą valandų ilgiau.

Pačios neramiausios savaitės dienos – penktadienis, šeštadienis ir sekmadienis.

Suintensyvėjus emigracijai, jau pastebėta, kad bent porą kartų per metus pareigūnams padaugėja darbo, kai grįžta užsienyje uždarbiaujantys tautiečiai. Vienas laikotarpis būna vidurvasarį. Kitas prasideda lapkričio pabaigoje ir baigiasi prieš Kalėdas.

Būtent tuo metu lietuvaičiai gauna atostogų ir grįžta į Lietuvą, kur girtauja, kol baigiasi pinigai, o per didžiąsias metų šventes grįžta dirbti už dvigubą atlyginimą.

 

Skaičiai ir statistika

Šį pirmadienį Klaipėdos policijos budėtojai sulaukė 222 telefono pranešimų;

pranešta apie 18 girtų asmenų;

14-ai asmenų surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai;

į 1-ąjį policijos komisariatą pristatyta 11 asmenų;

į 2-ąjį policijos komisariatą – 9 asmenys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra