Pajūrio savivaldybės vis dažniau ignoruoja įstatymus ir Vyriausybės sprendimus. Vilkinama taisyti ir nurodytas klaidas.
Pažeidimų dvigubai daugiau
Per antrąjį praėjusių metų pusmetį septynios Klaipėdos apskrities savivaldybės įvykdė dvigubai daugiau teisės aktų pažeidimų nei pirmąjį.
Per paskutinius šešis praėjusių metų mėnesius Vyriausybės atstovė Kristina Vintilaitė įstaigoms išsiuntė 55 teikimus, pirmąjį metų pusmetį – 25.
Tarp teisės aktų pažeidėjų pirmauja Palangos savivaldybė. Antroje vietoje – Klaipėdos miesto, trečioje – Klaipėdos rajono savivaldybės.
K.Vintilaitė sustabdė du savivaldybių priimtus teisių aktus. Vienas jų – dėl Klaipėdos sporto ir pramogų arenos.
Pasak Vyriausybės atstovės, savivaldybėse šlubuoja ir pateiktų reikalavimų bei teikimų vykdymas. Daugiausia problemų dėl to kyla Klaipėdos mieste ir Palangoje. Kai kurių reikalavimų uostamiesčio savivaldybė nesugeba įgyvendinti dvejus metus ir, anot K.Vintilaitės, vis prašo pratęsti terminą.
Neatsiskaito rinkėjams
K.Vintilaitės teigimu, antrąjį praėjusių metų pusmetį Klaipėdos mieste kliuvo vandens apskaita ir atsiskaitymo už jį tvarka. Po ilgų diskusijų miesto taryba panaikino įstatymams prieštaraujančią veiką.
Vyriausybės atstovė tvirtino, jog daug diskusijų sukėlė ir komunalinių atliekų tvarkymas. Buvo nustatyta, kad savivaldybės naudojasi pasenusiais jų tvarkymo planais.
„Klaipėdoje ydingas rinkliavos skaičiavimo būdas sukėlė daug teisminių ginčų, skundų. Nesuvokiama, kiek žmogus, vienas gyvendamas trijų kambarių bute, turi mokėti už atliekų tvarkymą“, – piktinosi K.Vintilaitė.
Klaipėdos miesto savivaldybėje niekaip neišsprendžiama problema dėl tarybos narių veiklos apmokėjimo. Kai kurie tarybos nariai, užimantys pareigas savivaldybės administracijoje, ima ir išmoką, nustatytą tarybos nariams už kanceliarines, transporto išlaidas.
„Tarybos nariams išmokos turėtų būti mokamos tik tuomet, jei jų neapmoka savivaldybės administracija. Šiuo atveju tarybos nariai puikiai žino savo teises, siekia, kad jos būtų įgyvendintos, bet vengia atsiskaityti rinkėjams. Praėjo daugiau nei metai, kai įsigaliojo teismo sprendimas, kuris įpareigojo tarybą nustatyti atsiskaitymo rinkėjams tvarką. Šis sprendimas nevykdomas“, – tvirtino K.Vintilaitė.
Nereaguoja į gyventojų skundus
Vyriausybės atstovė tvirtino, jog Palangoje didžiausia bėda, kad savivaldybės vadovai nesiteikia laiku reaguoti į gyventojų prašymus, skundus.
„Suprantu, kad galima nespėti pagal terminus, bet į dalį skundų neatsakoma. Palangoje yra aplaidus požiūris į šį klausimą. Nė vienas tarnautojas nėra nubaustas už tokį pažeidimą. Jei pavaldiniai sulauktų adekvataus vadovų įvertinimo, viskas būtų gerai. Patiems vadovams taip pat trūksta atsakomybės. Jie ne visada vykdo pateiktus Vyriausybės atstovo reikalavimus“, – dėstė K.Vintilaitė.
Palanga taip pat atsilieka nuo terminų spręsdama nuosavybės atkūrimo klausimus. Klaipėdos rajono savivaldybė užtęsia detaliųjų planų rengimą.
Savivaldybėse nustatyti teisės pažeidimai:
Palangos miesto – 27
Klaipėdos miesto – 21
Klaipėdos rajono – 19
Neringos – 14
Vyriausybės atstovės teikimų ir reikalavimų vykdymas:
Palangos miesto savivaldybė
įvykdė 17, neįvykdė – 10
Klaipėdos miesto savivaldybė
įvykdė – 9, neįvykdė – 12
Klaipėdos rajono savivaldybė
įvykdė – 14, neįvykdė – 5
Neringos savivaldybė
įvykdė – 7, neįvykdė – 7
Naujausi komentarai