Pereiti į pagrindinį turinį

Pamario gyventojai apie tai atsitraukiantį, tai vėl puolantį potvynį: šiais metais labai vargina

2022-02-04 17:30
DMN inf.

Apie mėnesį pamariškius kankinantis potvynis tai atsitraukia, tai vėl puola, informuoja LNK.

Pamario gyventojai apie tai atsitraukiantį, tai vėl puolantį potvynį: šiais metais labai vargina
Pamario gyventojai apie tai atsitraukiantį, tai vėl puolantį potvynį: šiais metais labai vargina / G. Navickaitės / BNS nuotr.

Tokio stipraus potvynio neatsimena

Pirmą kartą tiek vandens buvo kiek aš čia gyvenu.

84-erių Rupkalvių kaimo gyventoja daug potvynių matė, bet sako, kad šis ypač vargina. Senolės ilgai negalėjo aplankyti net socialinė darbuotoja. „Apsemdavo, bet ne taip baisiai. Kai vaikai į mokyklą ėjo, būdavo ir ant kupros ištempiu, ir su valtele. Visaip būdavo, iki plento nutempdavau. O šiemet būčiau nieko nepadarius“, – pasakojo Elena Lackova.

Vis dar kenčia ir kaimynai – vanduo iš sodybų ir dalies kelių pasitraukė, bet jį sniegu ir plonu ledu padengė. „Jeigu uždės daug sniego, vėl atlydys ir vėl turėsime potvynį. O jeigu šaltis... Sunku pasakyti. Šaltis vėl sukaustys Nemuną, vėl ledas, vėl susigrūda ir viskas“, – teigė Rupkalvių kaimo gyventojas Stasys Auškelis.

Iš Žalgirių kaimo žmonės jau išbrenda. Vandens neliko ir trobose, nors buvo iki kelių. „Tragedija. Džioviname, kūrename per dienas. Po truputį džioviname, o kur dingsi. Pirmą kartą tiek vandens buvo kiek aš čia gyvenu. Nors iš čia ir į mokyklą ėjau“, – sakė Žalgirių gyventoja Regina Petrikienė.

G. Navickaitės / BNS nuotr.

Savaitę namie vandenyje murkdęsi žmonės nuo nuostolių norėtų apsidrausti. „Neduoda draudimas. Kas svarbiausia, nuo potvynio čia, Šilutės tame regione, neduoda. Aš jau klausiau“, – situaciją komentavo pašnekovė.

Dėl potvynio – nerimas ir pašlijusi sveikata

Artimiausių dienų prognozė būtų, kad potvynis po truputį seks.

Moteris pasakojo, kad sunkiausia buvo kaimynei, kuriai net krosnį apsėmė – teko šalti. „Moteriškė ir verkė, ir buvo į Palangą išvažiavusi porai dienų. Bet žinote, vis tiek rūpi namai kaip bebūtų. Nebuvo sausos nei vienos sodybos. Mama gale ten gyvena – visada būdavo paskutinėje eilėje, brolis perstatė tą visą namą ir pakėlė truputį aukščiau, bet ir pas mamą buvo“, – apie potvynį kalbėjo Žalgirių gyventoja R. Petrikienė.

Dėl drėgmės daugeliui ir sveikata pašlijo.

Atmata prieš keletą savaičių buvo užkimšta ledais, jų sangrūdos ir sukėlė potvynį. Dabar upė – laisva. „Vanduo laisviau patenka į Kuršių marias. Vienintelis trukdis patekti didesniam kiekiui į Kuršių marias yra vyraujantis vakarų, šiaurės vakarų stiprūs vėjai. Artimiausių dienų prognozė būtų, kad potvynis po truputį seks“, – pasakojo civilinės saugos specialistas Rimantas Zimantas.

G. Navickaitės / BNS nuotr.

Nežinia, gal dar sykį užplauks toks vanduo. Foteliai, sofa – tuos nusileidau, nes buvo ant plytų pakelta.

Bet žmonės vis dar neramiai stebi, kaip vanduo tai atsitraukia, tai kyla. „Nežinia, gal dar sykį užplauks toks vanduo. Foteliai, sofa – tuos nusileidau, nes buvo ant plytų pakelta. Ir kilimas, ir viskas sukrauta“, – apie saugumo priemones kalbėjo R. Petrikienė.

„Yra buvę per visą žiemą. Nuo Kalėdų kai prasidėjo, iki pavasario – iki kovo, balandžio“, – prisiminė Rupkalvių kaimo gyventojas S. Auškelis.

Paklaustas, ar ir šis potvynis gali tęstis taip ilgai, pašnekovas teigė: „Gali. Pilnai“.

Šilutės rajone vanduo vis dar apsupęs trylika kaimų, per pusšimtį sodybų, kuriose gyvena apie 80 žmonių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų