Kryžiaus kelio procesija buvo skirta Kristaus kančios apmąstymams. Prie Kristaus Karaliaus bažnyčios susitikę žmonės judėjo link Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios.
Iš viso buvo einama 14 vadinamųjų stotelių. Kiekvienoje jų buvo prisimenama Jėzaus kančia – kaip jis, nešdamas kryžių, suklupo, kaip smurtavo kareiviai, kaip prie jo pripuolė motina, kaip buvo prikaltas prie kryžiaus ir mirė.
Ši tradicija uostamiestyje skaičiuoja jau apie 20 metų.
Pats kryžius esą nėra sunkus, tačiau bent trijų ar keturių žmonių jam nešti prireikia. Kryžiaus ilgis siekia apie šešis metrus.
Kryžiaus kelio tradicija buvo nutrūkusi per pandemiją, tačiau vėl atgaivinta praėjusiais metais.
D. Janauskaitės nuotr.
Klaipėdos Šv. Juozapo Darbininko parapijos klebonas Vladas Gedgaudas teigė, kad Velykos nėra tik margučių šventė, be to, einantieji į bažnyčią puikiai žino šios šventės prasmę.
„Velykos – tai pirmiausia Jėzaus prisikėlimo iš numirusiųjų paminėjimas. Tad tie, kurie dalyvauja mišiose, apeigose, aišku, kad žino, o tradicijų laikosi daugiau ar mažiau. Šventės akcentas – ir margučiai, ypatingi valgiai, pyragai, kuriuos kepa Velykų proga. Manau, visi prisimename tėvus, kaip ruošdavosi Velykoms. O tie, kurie nelanko bažnyčios, tai lieka tik išoriniai dalykai, ten ir koncentruoja dėmesį“, – teigė V. Gedgaudas.
Velyknačio mišios Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje šiandien vyks 21 val., o Kristaus Karaliaus ir Šv. Juozapo Darbininko – 20 val.
Naujausi komentarai