Pereiti į pagrindinį turinį

Penktadienį ieškos nelegalių kūrentojų

2019-01-31 17:00

Šį penktadienį Klaipėdos apskrityje ir visoje šalyje startuos tradicinė aplinkosauginė akcija "Kaminukas". Du mėnesius pareigūnai tikrins, kaip gyventojai ir gamybos įmonės laikosi atliekų deginimo taisyklių reikalavimų.

Laikas: iki kovo 31-osios individualių katilinių savininkai bus stebimi akyliau.
Laikas: iki kovo 31-osios individualių katilinių savininkai bus stebimi akyliau. / Evaldo Šemioto nuotr.

Oro taršą mieste sukelia ne tik transportas, bet ir iš individualių kaminų rūkstantys juodi dūmai.

Specialistai aiškinsis, ar fiziniai ir juridiniai asmenys nedegina atliekų ir netinkamo kuro, taip pakenkdami oro kokybei. Už tokio pobūdžio pažeidimus gresia administracinė atsakomybė.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Alfredas Šepštas informavo, kad akcija, bendradarbiaujant su kitomis institucijomis, prasidės vasario 1-ąją ir tęsis iki pat kovo pabaigos.

Pareigūnai visoje apskrityje jau nebe pirmus metus aiškinsis, kaip gyventojai ir gamybinės įmonės laikosi atliekų deginimo taisyklių reikalavimų, kaip eksploatuojamos krosnys pramoniniuose ir gyvenamuosiuose kvartaluose, autoservisuose, remonto dirbtuvėse, autotransporto techninę priežiūrą ir panašią veiklą vykdančiose įmonėse, garažuose.

Pasak A.Šepšto, svarbu ne nubausti, bet atlikti prevencinį darbą, susitikti su žmonėmis ir išaiškinti, kas gresia neatsakingai elgiantis su aplinka.

Patikrinimai šiemet vyks dviem etapais: ne tik žiemą, bet ir rudenį – nuo spalio 1-osios iki lapkričio 30-osios.

Už atliekų deginimą gresia įspėjimas ar bauda nuo 300 iki 858 eurų. Pirmą kartą pažeidėjams teks susimokėti pusę numatytos minimalios baudos. Atskirai skaičiuojama ir žala gamtai – minimali suma, kurią tenka pakloti pažeidėjams, yra apie 50 eurų.

Aplinkosaugininkai gyventojams primena, kad, krosnyje degant atliekoms ar netinkamam kurui, į aplinką išsiskiria žmogaus sveikatai pavojingos medžiagos, kietosios dalelės, kurios kuo smulkesnės ir mažiau matomos, tuo pavojingesnės sveikatai.

Įtarus apie pažeidimus reikėtų informuoti Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentą arba paskambinti visą parą veikiančiu bendruoju pagalbos centro telefonu 112.

Nuo vasario 1-osios aplinkosaugininkai taip pat vykdys akciją "Lydeka", kurios tikslas – besirengiančių neršti ir neršiančių lydekų bei kitų žuvų efektyvesnė apsauga.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų