Pliažuose mažėja gelbėtojų Pereiti į pagrindinį turinį

Pliažuose mažėja gelbėtojų

2014-08-27 14:00

Pajūryje dirbantys gelbėtojai jau gyvena rudeniškomis nuotaikomis. Nors tvarką paplūdimiuose palaikantieji postuose liks dar iki rugsėjo vidurio, tačiau jų pajėgos mažėja. Apibendrindami praėjusią vasarą, specialistai ją vadina ekstremalia ne tik dėl kardinalių oro pokyčių, bet ir kelis kartus didesnio nei įprasta skendusiųjų skaičiaus.

Pliažuose mažėja gelbėtojų
Pliažuose mažėja gelbėtojų / Vytauto Petriko nuotr.

Pajūryje dirbantys gelbėtojai jau gyvena rudeniškomis nuotaikomis. Nors tvarką paplūdimiuose palaikantieji postuose liks dar iki rugsėjo vidurio, tačiau jų pajėgos mažėja. Apibendrindami praėjusią vasarą, specialistai ją vadina ekstremalia ne tik dėl kardinalių oro pokyčių, bet ir kelis kartus didesnio nei įprasta skendusiųjų skaičiaus.

Budės iki rugsėjo 15 d.

Šiomis dienomis darbą paplūdimiuose jau baigė septyni gelbėtojai.

"Gelbėtojų mažėja. Darbą baigia tie, kurie turi išvažiuoti mokytis į kitus miestus ar užsienį", – informavo biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Planuojama, kad rugsėjo pradžioje gelbėtojų dar šiek tiek sumažės, tada ir bus aišku, kiek vyrų poilsiautojų saugumu rūpinsis iki rugsėjo vidurio.

Gelbėtojų sezonas šiemet baigsis rugsėjo 15-ąją. Pašnekovas pastebėjo, kad ne visi gelbėtojai iškart pasitrauks iš paplūdimių. Postų skaičius bus mažinamas po truputį.

"Mažiau jų veiks jau nuo rugsėjo pradžios, o rugsėjo 14-oji paplūdimių sargams taps paskutine darbo diena. Tada išeis visi", – pridūrė A.Siakki.

Vis dėlto poilsiautojai ir pajūrio lankytojai be priežiūros neliks – pagrindiniai postai veiks.

Maudytis nedrįsta

Įsivyravus vėsiems orams, pajūryje lankytojų žymiai sumažėjo.

Gelbėtojai pastebi, jog vis rečiau prie jūros laiką leidžiantys klaipėdiečiai ir miesto svečiai ryžtasi pasigalynėti su bangomis. Dažniau į pajūrį žmonės užsuka pasivaikščioti, pasimėgauti saulės spinduliais.
Šiuo metu Baltijos jūra vis dar labai audringa, vandens temperatūra siekia apie 17 laipsnių šilumos.

"Žmonių yra, bet labai mažai. Prie jūros jau ruduo", – konstatavo direktoriaus pavaduotojas.

Šiomis dienomis jūra buvo itin audringa, o pastarąsias dvi savaites pajūryje nuolat plazdėjo maudytis draudžianti raudona vėliava.

Pašnekovas pastebėjo, jog prieš porą savaičių gelbėtojams buvo labai daug darbo, o šiuo metu jau – ramiau, į jūrą brenda vos vienas kitas.

Vis dėlto pajūryje dirbantieji nenuobodžiauja – nuolat stebi jūrą, patruliuoja pakrantėse, užsiima prevencine veikla.

"Viskas priklauso nuo oro. Jeigu tik nelyja, paplūdimiuose yra žmonių. Audringa jūra traukia žmones, nes yra graži. Vis dar pasitaiko, kad gelbėtojams tenka išprašyti žmones iš vandens", – pasakojo A.Siakki.

Vasara buvo ekstremali

Dėl besikeičiančių orų gelbėtojai šį sezoną turėjo daug darbo. Vėsų birželį paplūdimio sargai patruliavo pakrantėse, o liepą, atslinkus alinančio karščio bangai, kuri poilsiautojus suvarė į vandenį, vis dažniau  darbavosi ir jūroje.

"Liepą darbo buvo ne tik gelbėjant žmones, dažnai tekdavo padėti širšių ar vapsvų įgeltiems asmenims", – dėstė pašnekovas.

Rugpjūčio antroje pusėje atvėsę ir bangas jūroje įaudrinę orai gyventojus ir miesto svečius viliojo panirti į vandenį.

"Liepą veiklos buvo daug, nes prie jūros traukė daugybė žmonių, o vėliau – todėl, kad žmonės puolė maudytis audringoje jūroje. Ši vasara buvo ekstremali", – pripažino A.Siakki.

Apie į pajūrį priviliotus poilsiautojų srautus byloja ir iš jūros trauktų žmonių skaičius. Praėjusiais metais teko gelbėti 4 žmones, o šiemet – 15.

Laimė, gelbėtojams iš audringos jūros gniaužtų pavyko išgelbėti visus skendusius poilsiautojus.

Šią vasarą būta ir tokios dienos, kai bendras gelbėjimų skaičius viršijo visų praėjusių metų.

"Pasitaikė tokia diena, kurią mes vadiname "Diena X". Tada švietė saulė, jūra buvo audringa, o prie jos buvo daug žmonių. Tądien buvo išgelbėti septyni žmonės", – atskleidė gelbėtojų vadas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra