Politikams užkliuvo pinigai
Korupcijos prevencijos programą parengė miesto tarybos Antikorupcijos komisija ir savivaldybės teisininkai.
"Tai – bendras mūsų darbas", – tvirtino miesto tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininkas Rimantas Didžiokas.
Pasak vadovo, strateginės programos kryptys – korupcijos prevencija ir antikorupcinis švietimas.
"Pati programa nėra nauja. Ji būdavo tvirtinama ir anksčiau. Nauja yra tai, kad programa bus taikoma ne tik savivaldybei, bet ir visoms jos įstaigoms, įmonėms. Pastarosios dar turės pasirengti savo konkretų korupcijos prevencijos priemonių planą", – aiškino pirmininkas.
Nurodyta, kad korupcijos prevencijos programai įgyvendinti kasmet reikės 20 tūkst. eurų. Klausimą komitetų posėdžiuose svarstę miesto tarybos nariai pasigedo, kam konkrečiai bus išleisti pinigai. Programoje ši informacija nebuvo pateikta.
"Šiuo atveju esmė yra ne pinigai, o pati programa. Be to, kitais metais mes negausime visų reikiamų lėšų. Pavėlavome į jų planavimą. Galėsime kreiptis tik po pusmečio, kai bus peržiūrimas miesto biudžetas", – kalbėjo komisijos vadovas.
Stebėtų viešuosius pirkimus
R.Didžiokas tvirtino, kad 20 tūkst. eurų reikės penkioms priemonėms įgyvendinti. Antikorupcijos komisija joms yra pritarusi. Didžiajai daliai programos priemonių realizuoti lėšų nereikės.
Manoma, kad 2 tūkst. eurų per metus kainuos suorganizuoti mokymus, kaip tinkamai vertinti teisės aktus antikorupciniu principu.
"Pastebėjome, kad tai atlikti sudėtinga ne tik komisijos nariams, žinių trūksta ir administracijos darbuotojams", – teigė pirmininkas.
10 tūkst. eurų per metus reikėtų darbuotojo, kuris būtų atsakingas už nuolatinę viešųjų pirkimų priežiūrą korupcijos prevencijos srityje, atlyginimui.
"Nesakome, kad reikia priimti naują darbuotoją. Gal šias funkcijas gali atlikti savivaldybėje jau dirbantis žmogus. Tai ne komisijos, o savivaldybės administracijos reikalas. Visi supranta, kad toks specialistas reikalingas", – komentavo pirmininkas.
Organizuotų švietėjiškus renginius
Tūkstantis eurų būtų išleistas renginiui, skirtam Antikorupcijos dienai paminėti. Planuojama organizuoti dar keturis švietėjiškus renginius. Kiekvienam jų reikėtų po 500 eurų.
Manoma, kad 5 tūkst. eurų atsieitų anoniminė savivaldybės, jos įstaigų, įmonių arba gyventojų apklausa. Būtų aiškinamasi, ar pasitvirtino programos priemonės.
"Jei neskaičiuotume etato, programai įgyvendinti reikėtų 10 tūkst. eurų. Tai – simbolinė suma. Žinoma, tai tik spėjamos kainos. Tikslios paaiškėtų po viešųjų pirkimų procedūrų", – pabrėžė R.Didžiokas.
Uostamiesčio politikai įvertino, kad korupcijos prevencijos programa parengta profesionaliai, numatyta daug priemonių. Daugumai jų lėšų neprašoma.
Naujausi komentarai