Pasilepinti nori ir vyrai
Kaip prisipažino Ernesta, dar jai besimokant mokykloje kirbėjo mintis, kodėl mieste nėra specializuotų salonų, kuriuose galėtų gražintis vien vyrai.
Kai jau kiek vėliau šiomis įžvalgomis kaip galimybe imtis nuosavo verslo jauna moteris pasidalijo su savo sutuoktiniu, iš pradžių sulaukė gana skeptiškos jo reakcijos.
"Žinoma, buvo baimių, kaip tai pasiteisins Klaipėdoje. Kita vertus, neturėjome ko labai prarasti. Pinigų nesiskolinome, investavome savo santaupas – sudaužėme visas taupykles ir iškrapštėme iš jų paskutinius centus, – šyptelėjo diplomuota psichologė. – Tuo metu tiesiog galvojome: nepasiseks – tai nepasiseks, namų juk neprarasime. Kai apie šią idėją pasikalbėjome su mano tėčiu, jis netrukus surado patalpas. Nuvažiavome jų apžiūrėti, ir tada jau vyras, pamatęs, kaip viskas galėtų atrodyti, taip užsidegė, kad aš net nebeturėjau kur įsiterpti."
Sutuoktinių idėja buvo paprasta, tačiau sykiu novatoriška ir aktuali, tad šie kriterijai leido tikėtis padėti tvirtus pamatus veiklai.
"Norėjome, kad tai būtų vieta, kur vyrai jaustųsi laisvai, kad būdami vyriškoje aplinkoje jie galėtų visiškai atsipalaiduoti. Dėl to šiam salonui ieškojome ir meistrų vyrų. O šiandien mūsų pirmoji įsteigta vyrų grožio studija išties tapo tokia vieta, kur vyrai ateina ne vien tam tikrų procedūrų, bet ir pabendrauti, ramiai atsigerti kavos ar tauriųjų gėrimų, maloniai pasibūti vyriškoje oazėje", – teigė Ernesta.
Anot pašnekovės, lankytojai jau pamažu įsisąmonino, jog galima sau leisti bent kartą per mėnesį stabtelėti valandai ar pusantros ir atsipalaiduoti.
"Antai barzdos tvarkymas prilygsta SPA ritualui – ant veido dedami drėgni karšti ir šalti rankšluosčiai, tepamos įvairios kosmetinės priemonės ir pan.", – pasakojo Ernesta, šiandien su sutuoktiniu vadovaujanti jau trims – dviem vyrų ir vienam moterų – grožio salonams.
Manikiūru nesužavėjo
Pašnekovų pastebėjimu, vis daugiau stipriosios lyties atstovų savo išvaizdai skiria ne mažiau dėmesio bei investicijų nei moterys.
"Jei net ne patys vyrai, jų moterys skatina rūpintis savo įvaizdžiu – turbūt bemaž trečdalį mūsų klientų užregistruoja jų antrosios pusės. Pavyzdžiui, prieš vestuves tampa populiaru darytis vyrišką grimą, taip pat vyrai nori susitvarkyti antakius. Žinoma, populiariausios procedūros išlieka kirpimas, barzdos formavimas, pastebime, kad populiarėja švarus skutimas, – tendencijas vardijo E.Malinauskienė. – Anksčiau vyrams siūlėme ir manikiūro bei pedikiūro paslaugas, tačiau, įvertinę, kad jų poreikis nebuvo didelis, šių procedūrų atsisakėme."
O neseniai sutuoktiniai ėmėsi originalios socialinės akcijos – gražino kelis uostamiesčio nakvynės namų lankytojus.
"Net nepasakytumei, kad šie žmonės benamiai. Tiesiog per klaidą ar netinkamą, neteisingą gyvenimo būdą praradę namus. Norėjosi padaryti kažką gero, suteikti tokią paslaugą, kurios šie žmonės įprastai sau negalėtų leisti. Galbūt kai kam tai bus stimulas siekti gyvenime kažko daugiau, ryžtis kažkokiems pozityviems pokyčiams. Nes kai kurios transformacijos buvo išties įspūdingos. Apskritai visi akcijos dalyviai labai džiaugėsi savo nauju įvaizdžiu", – kalbėjo Ernesta.
Panašią akciją sutuoktiniai svarsto surengti ir senelių namuose. "Čia gyvenantys žmonės taip pat turi teisę džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu", – šyptelėjo Povilas.
Barzdočių bus visada
Sutuoktiniai neneigė, jog jiems pavyko sėkmingai užšokti ant bangos, kai Lietuvoje patapo madinga želdintis barzdas, tačiau tikino nesibaiminantys, jog į priešingą pusę papūtę mados vėjai nusineš ir dalį jų uždarbio.
Vyresni žmonės prisimena, kad anuomet Klaipėdoje barzdas taip pat tvarkydavo meistrai.
"Kitose šalyse ši mada net nebuvo praėjusi, o ir pas mus visada buvo barzdotų vyrų. Vyresni žmonės prisimena, kad anuomet Klaipėdoje barzdas taip pat tvarkydavo meistrai. Tik gal jos nebuvo taip puoselėjamos, galiausiai ir priemonių pasirinkimas buvo gerokai skurdesnis nei dabar", – konstatavo Povilas.
Pašnekovas pripažino, jog pasirinkta veiklos kryptis iš dalies atliepė ir jo paties poreikius.
Kaip juokavo Ernesta, dabar sutuoktinis barzdą tvarkosi bent dukart per savaitę, taip savotiškai leisdamas pasipraktikuoti ir meistrams.
"Kadangi nusiskutus stipriai berdavo ir vis nepavykdavo atrasti tinkamų priemonių, pradėjau auginti barzdą. Tad galima sakyti, kad tai, kuo užsiimame, aktualu ir man pačiam asmeniškai. Savo ruožtu labai džiaugiamės atradę puikią itališką kosmetiką, kuri tinka įvairiems vyrų odos tipams. Ši produkcija net turi savo ambasadorių – Italijoje dirbantį kolumbietį, kuris amato paslapčių mokė ir mūsų meistrus", – pasakojo P.Malinauskas.
Paklaustas, ar egzistuoja kokios nors barzdų mados, pašnekovas patikslino, jog veikiau reikėtų kalbėti ne apie madas, o barzdų formavimo taisykles.
Tiesa, kaip pripažino, šį vyrišką atributą klientai neretai prašo ir padažyti, patonuoti. "Bet mes esame už natūralumą", – šypteli Povilas.
Kavą klientams verda bosas
Pamažu, bet nuosekliai savo verslą auginantis šeimyninis tandemas nemano, kad galėtų pateikti kažkokių ypatingų sėkmės recepto ingredientų.
"Mes esame patriotai, sergame už savo šalį, miestą ir neturime minčių iš čia išvažiuoti. Jei dirbi ir labai tiki tuo, ką darai, tada turbūt ir sekasi, – svarstė Ernesta. – Gali užsidirbti visur, nebūtina laimės ieškoti kažkur svetur. Ir ypač kai tave supa teigiamų žmonių ratas."
"Žinoma, nebuvo lengva prisikalbinti, įtikinti meistrus su mumis dirbti. Faktiškai visi jie klaipėdiečiai, kai kurie – grįžę į gimtinę iš užsienio. Jiems darbo sąlygas kūrėme tokias, kokių norėtume patys sau", – teigė profesionalus interjero dizaineris P.Malinauskas.
Pašnekovas šypteli ir pats prisistatantis ne kaip grožio salonų savininkas, o vieno jų administratorius, į kurio pareigas įeina ne tik registruoti klientus, su jais bendrauti, bet ir patiekti lankytojams kavą.
"Mūsų tikslas galbūt kažkam juokingas, bet jis įgyvendintas praktiškai – meistras užsidirba daugiau už savininką. Taip, daugelis sako, kad elgiamės kvailai. Tačiau mes tikime, kad jei tu skleidi gėrį, jis tau grįžta dvigubai", – filosofavo Povilas.
Naujausi komentarai