Pereiti į pagrindinį turinį

Senjorų autobusais nemokamai neveš

2015-02-04 14:24

Uostamiesčio pensininkai, kaip vilniečiai ar kauniečiai, norėtų važinėti miesto autobusais už kelis eurus per metus. Klaipėdos valdžia tokių nuolaidų neplanuoja. Jos atstovai pabrėžė, kad nesiorientuoja į vienkartines akcijas.

Nuostata: uostamiesčio valdžia kol kas nežada vežti pensininkų nemokamai ar taikyti jiems didelių lengvatų, kaip Vilniuje ar Kaune.
Nuostata: uostamiesčio valdžia kol kas nežada vežti pensininkų nemokamai ar taikyti jiems didelių lengvatų, kaip Vilniuje ar Kaune. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Uostamiesčio pensininkai, kaip vilniečiai ar kauniečiai, norėtų važinėti miesto autobusais už kelis eurus per metus. Klaipėdos valdžia tokių nuolaidų neplanuoja. Jos atstovai pabrėžė, kad nesiorientuoja į vienkartines akcijas.

Klaipėdos senjorai pavydžiai žvalgosi į Vilnių ir Kauną. Sostinėje, kurios finansinė situacija yra sudėtinga, visiems pensinio amžiaus žmonėms važiavimas viešuoju transportu atsieina apie 3 eurus per metus.

Panašios nuolaidos senjorams taikomos ir Kaune. Čia savo gyvenamąją vietą deklaravusiems pagyvenusiems žmonėms metinis autobusų bilietas atsieina 3,5 euro.

Klaipėdos savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus tvirtino, kad uostamiesčio senjorams taikomos įprastos nuolaidos viešajame transporte.

Transporto lengvatų įstatyme yra numatyta, kad miesto autobuso bilietą su 80 proc. nuolaida turi teisę įsigyti 80 metų ir vyresni asmenys. Tokia lengvata galioja ir tolimojo reguliaraus, priemiestinio susisiekimo autobusų, traukinių, reguliaraus susisiekimo laivų ir keltų bilietams.

Teisės akte taip pat yra nurodyta, kad 50 proc. nuolaida suteikiama asmenims nuo 70 iki 80 metų.

Uostamiestyje elektroninis vienkartinis bilietas su 50 proc. nuolaida kainuoja 0,25, su 80 proc. nuolaida – 0,10 euro. Už terminuotą bilietą senjorai atitinkamai turi mokėti 12,15 ir 4,86 euro.

R.Mockus atkreipė dėmesį, kad Klaipėdoje yra pačios pigiausios viešojo transporto bilietų kainos. Pigiausias kartinis bilietas be lengvatų kainuoja 0,50 euro. Vilniuje jis atsieina 0,64, Kaune – 0,58 euro.

„Klaipėda orientuojasi ne į vienkartines akcijas, o į tai, kad paslaugos klaipėdiečiams būtų pigiausios ir geriausiai teikiamos Lietuvoje. Taip yra ir su viešuoju transportu“, – pabrėžė vedėjas.

Dėl to, anot R.Mockaus, visi Klaipėdos miesto inicijuoti transporto projektai yra atliekami kokybiškai, laiku ir įvertinus finansines galimybes.

„Net ir puikiai surinkus biudžetą, įvertinus ribotas finansines jo galimybes, neplanuojame artimiausiu metu svarstyti galimybės, kad viešuoju transportu visi pensinio amžiaus žmonės važiuotų nemokamai“, – komentavo vedėjas.

R.Mockus tiksliai negalėjo pasakyti, kiek miestui kainuotų tokia lengvata. Tam reikia išsamių skaičiavimų. Tačiau, pirminiais duomenimis, tokia nuolaida pensininkams biudžetą paplonintų nuo 2 iki 2,9 mln. litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų