Pereiti į pagrindinį turinį

Senjorų klausimams uostamiestyje – nevienodas atsakas: svarstė penkis klausimus

2020-12-03 16:00

Senjorų problemų sprendimo klausimai neatidedami neapibrėžtai ateičiai. Net negalėdami susitikti gyvai, uostamiesčio vadovai ir savivaldybės darbuotojai nusprendė nuotoliniu būdu susisiekti su Klaipėdos pagyvenusių žmonių asociacijos atstovais, kad išgirstų jų lūkesčius.

Apmaudas: uostamiesčio senjorai tikina, kad, dalyvaudami kultūros projektuose, jaučiasi nuskriausti.
Apmaudas: uostamiesčio senjorai tikina, kad, dalyvaudami kultūros projektuose, jaučiasi nuskriausti. / Vilmanto Raupelio nuotr.

Nuotoliniame posėdyje siūlyta dalyvauti šešiems asociacijos nariams, nurodytą valandą prisijungė trys, tačiau tai nesutrukdė jiems išdėstyti problemų.

Tartasi dėl penkių iškeltų klausimų. Vienas pagrindinių – noras Klaipėdoje sukurti senjoro bilietą, kuris leistų žmonėms nuo 70 m. viešuoju miesto transportu važiuoti už simbolinę kainą. Esą tokį bilietą jau yra sukūrę ir sėkmingai naudoja kai kurie kiti Lietuvos miestai.

Klaipėdos mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis sakė, kad, svarstant tokį prašymą, paskaičiuota, kiek tai kainuotų miesto biudžetui. Paaiškėjo, kad neeilinė lengvata užkrautų Klaipėdai papildomą 1 mln. 300 tūkst. eurų naštą, todėl šis prašymas sulaukė neigiamo atsakymo.

Mūsų senjorai nusiteikę pozityviai, turi daug iniciatyvų, nori dialogo su miesto valdžia, tik jiems ne visada pavyksta naudotis technologijomis, kad tai būtų galima daryti nuotoliniu būdu.

Iki šiol per metus būdavo kelios dienos, kai visi klaipėdiečiai galėdavo naudotis miesto autobusais nemokamai. Tie patys ekonominiai argumentai verčia mažinti tokių dienų skaičių.

Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacijos atstovai norėtų sukurti 1,5 etato darbo vietų bendruomenės namuose. Šias darbo vietas norima skirti muzikos ir šokių vadovams, kurie užsiimtų su garbaus amžiaus žmonių saviveiklos grupėmis.

Mero pavaduotojas paaiškino, kad pagyvenę žmonės buriasi į 22 kolektyvus, kaip koordinuoti jų veiklą, dar bus svarstoma.

Galbūt planuojamas darbo vietas galėtų užimti muzikos vadovas ar režisierius. Savivaldybės darbuotojai suprato, kad asociacijos atstovai jų atsakymais liko patenkinti.

Nepateikta atsakymų tik dėl Senjorų tarybos tolesnių veiksmų.

Prieš porą mėnesių, dar prieš rinkimus, kai kurie kandidatai į Seimą turėjo siūlymų dėl Senjorų tarybos nuostatų parengimo. Miesto taryba tada tam pritarė, tačiau toliau jokių veiksmų nesulaukta.

Dalyvaudami kultūros projektuose, senjorai jaučiasi nuskriausti. Jiems sunku konkuruoti su profesionaliais menininkais, todėl esą nesulaukiama piniginės paramos.

Pagyvenę žmonės norėtų atskirų, vien šiai grupei sukurtų projektų.

"Mūsų senjorai nusiteikę pozityviai, turi daug iniciatyvų, nori dialogo su miesto valdžia, tik jiems ne visada pavyksta naudotis technologijomis, kad tai būtų galima daryti nuotoliniu būdu. Mes pažadėjome, kad nepaliksime jų nuošalyje", – patikino A. Cesiulis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų