Artėjant valiutos pokyčiams, būgštaujama, kad smulkieji verslininkai taps neoficialiomis pinigų keityklomis, bus sunku įsigyti smulkių euro monetų.
Vakar Smulkiojo ir vidutinio verslo taryba diskutavo apie artėjantį euro įvedimą: esą pastaruoju metu kyla vis daugiau neaiškumų.
Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Donatas Botyrius akcentavo, kad smulkiojo verslo atstovus, ypač fizinius asmenis, dirbančius individualiai ar su verslo liudijimais, kausto nežinomybė.
Klaipėdoje dirba per 3 tūkst. žmonių su verslo liudijimais, dauguma jų – uostamiesčio turgavietėse.
„Eurų jie negauna ir negaus iki naujųjų metų, nebent gali pirkti bankuose komerciniu kursu“, – sakė D.Botyrius, pridūręs, jog smulkieji verslininkai šiuo metu gali įsigyti pažintinius euro monetų rinkinius, tačiau popierinius pinigus gaus tik sausio 1-ąją.
Pasikeitus valiutai verslininkai privalės turėti daug smulkių pinigų, tačiau jau dabar nujaučiama, kad ne visiems pakaks naujų monetų ir banknotų. Dėl šios priežasties dalis verslininkų žada nedirbti, o dėl to kentės valstybė ir patys verslininkai.
Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Regioninės veiklos koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė Evelina Pilitauskaitė akcentavo, kad verslininkai įvedus eurą galės naudotis pagrįstomis išimtimis.
Viešojo transporto bei taksi vairuotojai grąžą galės atiduoti litais, tokią galimybę turės ir darbuotojai, neturintys teisės dirbti su dideliu kiekiu grynųjų pinigų.
Specialistė patikino, kad verslininkai turės teisę grąžą atiduoti litais, jei grąžos dydis neproporcingas perkamos prekės ar paslaugos kainai ir jei nebeliks apyvartinių lėšų.
„Už 500 litų nepavyks nusipirkti gumos ar bandelės“, – patikino E.Pilitauskaitė, paskatinusi pirkėjus parduotuvių ir kitų įmonių nepaversti pinigų keityklomis.
Naujausi komentarai