Pereiti į pagrindinį turinį

Tarp uostamiesčio politikų – pravaikštų rekordas

2014-02-05 09:01

Klaipėdos politikai ėmė uoliai lankyti miesto tarybos posėdžius – nebefiksuota atvejų, kad tik ateinama užsiregistruoti, o tada pasišalinama. Tačiau lankyti komitetų posėdžius miesto tarybos nariams sekėsi kur kas sudėtingiau.

Vytauto Petriko nuotr.

Klaipėdos politikai ėmė uoliai lankyti miesto tarybos posėdžius – nebefiksuota atvejų, kad tik ateinama užsiregistruoti, o tada pasišalinama. Tačiau lankyti komitetų posėdžius miesto tarybos nariams sekėsi kur kas sudėtingiau.

Blogis – pirmadienis

Praleistų komiteto posėdžių rekordininkas – Viačeslavas Titovas. Jis pernai neatėjo į daugiau nei pusę Ugdymo ir jaunimo reikalų komiteto posėdžių. Jų per metus vyko 21, o V.Titovas praleido net 15.

Prastai Ugdymo ir jaunimo reikalų komiteto posėdžius jis lankė ir 2012 metais.

„Pagrindinė priežastis – niekaip nerandame kompromiso dėl posėdžio laiko. Jis vyksta pirmadienio rytais, o tai labai nepatogu. Kiek kartų kalbėjau su pirmininku, tačiau posėdžio laiko jis nesutinka pakeisti. Vadinasi, neturiu galimybės į juos ateiti“, – aiškino V.Titovas.

Nesikeičia dvejus metus

Jis ėmė samprotauti, jog miesto tarybos komitetus visiškai reikėtų panaikinti. „Tie komitetai – tai žaidimas demokratija. Jie neturi jokio sprendžiamojo balso, o tik patariamąjį. Nesvarbu, ar komitetas pritaria miesto tarybos sprendimo projektui ar ne, jis vis tiek teikiamas svarstyti miesto tarybai. Tai kam tie komitetai reikalingi?“ – retoriškai klausė V.Titovas.

Ir pridūrė, kad miesto tarybos posėdžius jis lanko uoliai, per metus praleido tik vieną, o juose visada išsako savo nuomonę, kurios negali išsakyti per komiteto posėdžius.

„Komitetai tam ir sukurti, kad jų nariai prieš miesto tarybos posėdį galėtų smulkiai išnagrinėti, išdiskutuoti kiekvieną klausimą, susijusį su kuruojama sritimi. Todėl man keista, kaip politikas gali praleisti šitiek komiteto posėdžių. Galbūt jo elgesį turėtų svarstyti Etikos komisija, aiškintis, kodėl jis praleidžia tiek posėdžių. Tačiau tokia situacija yra jau dvejus metus ir ji nesikeičia“, – teigė miesto tarybos sekretorė Vaida Žvikienė.

Etikos komisijos pirmininkas yra Jurijus Šeršniovas, kuris priklauso tai pačiai partijai kaip ir V.Titovas.

Už valandą – 14,45 lito

Miesto tarybos posėdžius politikai lankė kur kas geriau, nei užsukdavo į komitetus.

Pernai vyko 13 miesto tarybos posėdžių. 14 politikų nepraleido nė vieno, 9 – po vieną, 6 – po du.

Nepažangiausi buvo Ramunė Staševičiūtė ir Vladimiras Vlasovas, kurių kiekvienas neatvyko į keturis miesto tarybos posėdžius.

Etikos komisija svarstyti politikų elgesį ir siūlyti iš jų atimti tarybos mandatą teisę turi tada, jei politikas praleidžia tris iš eilės miesto tarybos posėdžius. Nei R.Staševičiūtė, nei V.Vlasovas tokio nusižengimo nepadarė.

„Pernai jau nebefiksuota, kiek laiko posėdžiuose praleidžia politikai. Anksčiau tai reikėjo daryti – tai buvo tam tikra drausminimo priemonė. Pasitaikydavo atvejų, kai miesto tarybos narys ateina į posėdį, užsiregistruoja, kad jame dalyvauja, pasišalina ir nebepasirodo. Pernai tokių atvejų jau nebebuvo“, – teigė V.Žvikienė.

Miesto tarybos nariams už posėdžiuose praleistą laiką mokamas atlygis. Vienintelė sąlyga – reikia pristatyti pažymą, kad už tas valandas pagrindinėje darbovietėje nebuvo sumokėtas darbo užmokestis.

Gruodį politiko darbo valanda mokesčių mokėtojams kainavo 14,45 lito. Tai Lietuvos statistikos departamento skelbiamas vidutinis mėnesinis darbo užmokestis (2 409,7 Lt), padalytas iš metinio vidutinio darbo valandų skaičiaus (166,8 val.).

Per 2013 metus miesto tarybos nariams priskaičiuota sumokėti 18 tūkst. 335 litus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų