Uostamiesčio policijos pareigūnų laukia nerami vasara. Vienu svarbiausių įvykių taps persikraustymas į naujas Vyriausiojo policijos komisariato patalpas. Ne mažiau sumaišties atneš policijos struktūros pertvarka.
Gyvena persikėlimo nuotaikomis
Jeigu statybininkai darbus statomame Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) Kauno gatvėje baigs kaip žadėjo, pareigūnai į naująjį pastatą persikels liepos pabaigoje. Statytojai planuoja valstybinei komisijai savo darbą parodyti birželio pabaigoje.
Anksčiau manyta, kad statybos bus baigtos gegužės mėnesį, tačiau pastate apsilankę Klaipėdos apskrities policijos vadai paprašė pakoreguoti kai kuriuos dalykus.
Kai kuriose vietose pritrūko durų, kitur jas prašyta perkelti ar užmūryti, kad pareigūnams būtų patogu dirbti. Tokius pakeitimus padiktavo gyvenimas.
"Išėjus statybininkams, nebebus ko paprašyti padaryti tokias korekcijas, dabar pats laikas tuos dalykus patvarkyti, – paaiškino Klaipėdos apskrities policijos viršininkas Alfonsas Motuzas. – Prie darbo ritmo naujame pastate reikės prisitaikyti. Veiks kortelių sistema, nebebus taip paprasta patekti pas pareigūnus. Planuojame interesantų aptarnavimą per informacijos biurą. Migracijos tarnyba bei Kelių policijos biuras veiks pirmajame aukšte."
Pastatas gali virsti vaiduokliu
Vasarą beveik visi uostamiesčio policijos padaliniai paliks savo patalpas ir persikels į naująjį komisariatą.
Dešimtmečius naudotą XIX amžiaus pabaigoje pastatytą buvusį teismo bei kalėjimo pastatą Jūros gatvėje Turto bankas bandys parduoti. Šios įstaigos Nekilnojamojo turto departamento Parduodamo turto skyriaus viršininkas Dainius Juozėnas patikino, kad jau gegužę, kai policininkai dar nebus išsikėlę, čia apsilankys turto vertintojai. Jie turės užfiksuoti visas saugotinas vertybes.
Kol kas besižvalgančiųjų į šį pastatą nėra, galimus pirkėjus gąsdina paveldosauginiai reikalavimai.
Tačiau Klaipėdoje esama daugybės pavyzdžių, kai vertybėmis paskelbti pastatai randa naujus šeimininkus ir tampa miesto puošmena.
A.Motuzas baiminasi, kad užrakinus senojo komisariato duris jį pradės siaubti benamiai.
"Jeigu buvęs komisariatas virs namu vaiduokliu, policininkams taip pat nebus gerai, turėsime daugiau rūpesčių", – nerimavo uostamiesčio policijos vadovas.
Pareigūnų atleisti neketina
Darbo biržos tinklalapis jau skelbia, kad dėl įstaigos struktūrinių pertvarkymų Klaipėdos AVPK numatoma atleisti 32 darbuotojus.
Darbo birža žada nedelsiant imtis prevencinių priemonių, švelninančių grupės darbuotojų atleidimų pasekmes, ir sieks užtikrinti darbo rinkos paslaugų teikimą įspėtiems apie atleidimą iš darbo darbuotojams.
Tačiau A.Motuzas patikino, kad tokių priemonių neprireiks.
"Čia kalbama apie 1-ojo ir 2-ojo policijos komisariatų sujungimą į vieną miesto policijos komisariatą. Dėl šios reformos darbo gali netekti tik trys ar keturi laisvai samdomi darbuotojai, visi kiti yra statutiniai pareigūnai, dėl kurių darbo biržai nereikia jaudintis. Nė vienas pareigūnas nebus atleistas, turime apie 12 procentų nesukomplektuotą etatų sąrašą. Kalbama tik apie tuos, kuriems bus įteikti įspėjimo lapeliai apie tai, kad bus naikinamos jų pareigybės, todėl gali keistis jų darbo pobūdis ar priklausymas kažkuriam struktūriniam padaliniui. Darbo kodeksas įpareigoja prieš keturis mėnesius žmones įspėti apie būsimą reorganizaciją. Visiems jiems bus pasiūlytos kitos pareigos", – patikino A.Motuzas.
Liks vienas komisariatas
Vasarą mieste liks vienas policijos komisariatas, jo viršininkas bus atsakingas už miestą. Klaipėda nebebus skirstoma dalimis.
Veiks vienas Kriminalinės policijos skyrius su dviem poskyriais ir Viešosios tvarkos skyrius su dviem nuovadomis – šiaurine ir pietine. Jose dirbs apylinkės inspektoriai.
Nuovados veiks ten, kur dabar yra komisariatai – Tilžės gatvėje bei "Žardės" prekybos centre.
Komisariatų sujungimas leis sudaryti bendrą operatyvinę grupę, ketinama steigti skyrių, kuriam priskirti pareigūnai reaguotų į įvykius mieste. Tikimasi didesnės atsakomybės ir kad šeši ar septyni pareigūnai produktyviau bei operatyviau reaguos į pranešimus apie nusikaltimus.
"Aišku, konkurencija yra gerai, bet šiuo atveju kol kas komisariatai konkuruoja žmonių nenaudai. Tikimės, kad sukoncentravus viską vienose rankose tyrimai bus efektyvesni, visi padaliniai dirbs vienu ritmu. Aš matau tik pliusus", – tvirtino policijos viršininkas.
Kraustysis ne visi iškart
Reforma gali labiausiai paliesti viršininkus, mat dabar yra du policijos komisariatų vadovai, kažkuriam gali tekti pasirinkti kitą tarnybos vietą.
Į vienintelio komisariato vadovo pareigas gali būti skelbiamas konkursas, atrankoje galės dalyvauti ir pareigūnai iš kitų miestų, nors, tikėtina, kad klaipėdiečiams bus taikomas pirmumas.
Tyrėjai, laisvai samdomos raštvedės pereis į VPK dirbti to paties darbo.
Komisariato viršininkas tvirtino, kad kraustymasis bei reforma nesutrikdys policininkų darbo liepos pabaigoje, kai miestas siaučia Jūros šventės metu.
"Susidarysime planą, kaip persikelti, ne visi iš karto įsikurs naujajame pastate. Be to, policijos patruliai juk nesėdi kabinetuose, o dirba gatvėse pamainomis. Todėl neabejojame, kad miestiečių saugumas bus užtikrintas. Aišku, kažkokį diskomfortą neilgai gali jausti tyrėjai, bet po truputį viskas susireguliuos", – optimizmo nestokojo A.Motuzas.
Ši reforma bus ne vienintelė, visai netrukus bus pertvarkoma ir Viešoji policija.
Naujausi komentarai