"Su šia organizacija bendraujame nebe pirmą kartą, esame geri pažįstami. Dažnai kalbamės apie tai, kuo savivaldybė gali padėti, ką daro dabar. Daugybę dalykų jau įgyvendinome, tačiau to darbo niekada nėra per daug, visada gali būti ir daugiau", – kalbėjo A.Cesiulis.
Kaip teigė J.Ruškė, susitikimo metu buvo iškeltas klausimas apie asmeninio asistento poreikį.
Neįgaliesiems skirtas socialinis darbuotojas paslaugas teikia tik darbo dienomis ir darbo valandomis, todėl esą negali išspręsti visų problemų.
Teigiama, kad asmeninis asistentas galėtų likimo nuskriaustiems žmonėms padėti susitvarkyti su įvairiais kasdieniais rūpesčiais.
"Tuo labiau kad pavyzdys Lietuvoje yra, – asmeninio asistento paslaugas teikia Alytaus savivaldybė savo pačios iniciatyva. Šios paslaugos vis dar stringa Lietuvoje, todėl galėtume pradėti tai daryti savivaldybės lygmeniu, bent jau kalbant apie judėjimo arba regėjimo negalią turinčius žmones", – aiškino J.Ruškė.
Pasak jos, šiuo metu svarbiausia susidėlioti pirmenybinius poreikius, o tada paruošti raštą, kurį oficialiai žadama teikti Klaipėdos miesto savivaldybei.
"Tada žiūrėsime, kokios galimybės šiuos klausimus spręsti realiai. Norisi į tai įtraukti kiek galima daugiau organizacijų, kad jos pritardamos pasirašytų", – pasakojo J.Ruškė.
Nevyriausybinė organizacija "Likimo laiptai" vienija Klaipėdos apskrityje gyvenančius asmenis, turinčius negalią, jų artimuosius.
Naujausi komentarai