Pereiti į pagrindinį turinį

Uostamiestyje sukurtas karinio paveldo ženklas: ketina pažymėti 25 objektus

2020-11-14 10:00
DMN inf.

Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyrius, pasitelkęs į pagalbą karo istorijos entuziastus Titą Tamkvaitį ir Aivarą Kurskį, taip pat dizaino įmonę "Kadrius", sukūrė karinio paveldo ženklą.

Pažymės: stebėjimo bunkeris prie senosios skerdyklos Liepų g. – vienas ženklinamų objektų.
Pažymės: stebėjimo bunkeris prie senosios skerdyklos Liepų g. – vienas ženklinamų objektų. / Klaipėdos savivaldybės nuotr.

Šiuo ženklu mieste ketinama pažymėti 25 karinio paveldo objektus – nuo smulkiausių Antrojo pasaulinio karo laikotarpio gynybinių įrenginių, vadinamų Kocho bunkeriais, slėptuvių, priešlėktuvinių baterijų "Dange", "Nordmole", "Götzhöfen" iki stambiausių XIX a. fortų – Kopgalio ir Plantacijos.

Kuriant karinio paveldo ženklą, buvo atsižvelgta į jau egzistuojančių jūrinio paveldo ir kultūros paveldo ženklų stilistiką, medžiagiškumą.

Ženklas yra išlietas iš bronzos, jame pavaizduotas stilizuotos spygliuotos vielos fragmentas.

Kartu su ženklu prie karinio paveldo objektų bus pritvirtintos ir lentelės, kuriose lietuvių ir anglų kalbomis bus paminėta trumpa objekto istorija.

Nuskaičius šalia aprašymo esantį QR kodą išmaniuoju telefonu, į įrenginį bus atsiųsta platesnė informacija iš svetainės www.krastogidas.lt.

Už bendradarbiavimą dėkojama I.Simonaitytės bibliotekos Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriaus darbuotojams. Jiems padedant karinio paveldo ženklu pažymėti objektai yra perkelti į virtualųjį "Krašto paveldo gido" žemėlapį. Svetainėje www.krastogidas.lt susiradus karinio paveldo objektus, bus galima susidaryti puikų maršrutą ekskursijai.

Ketinimai: šiuo ženklu mieste ketinama pažymėti 25 karinio paveldo objektus. / Klaipėdos savivaldybės nuotr.

Taip pat numatyta papildoma galimybė ženklą naudoti ir kitoms reikmėms, susijusioms su karinio paveldo saugojimu, – leidyboje, internetinėje erdvėje, suvenyrų gamyboje.

Ženklo dizainas yra universalus ir laisvai prieinamas karo istorijos entuziastams, savivaldybėms, valstybinių parkų direkcijoms, siekiančioms ženklinti karinio paveldo objektus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų