Sprendimas leisti vaiką į darželį yra didelis įvykis tiek vaiko, tiek tėvų bei visos šeimos gyvenime. Neretai tėveliai nerimauja, ar vaikas prisitaikys darželyje, ar jam pavyks dalyvauti visose veiklose. Tačiau įdomu tai, jog dažnai šis įvykis daugiau streso sukelia tėvams nei atžalai.
Yra daugybė priežasčių, dėl kurių tėvai svarsto, ar reikėtų leisti vaiką į darželį. Turbūt dažniausiai manoma, kad atžalai su tėvais būti yra geriau nei su pedagogais darželyje.
Galime drąsiai teigti, jog tai yra absoliuti tiesa, ir būtų blogai, jei vaikui būtų geriau su kitais žmonėmis nei su šeima. Tačiau reikia apsvarstyti ir tai, kokias galimybes, žinias ir įgūdžius jūsų vaikui gali suteikti darželis. Suvokti, ko jis negautų namuose.
2010 m. įkurta ikimokyklinio ugdymo įstaiga „Vaikystės sodas“ per ketverius veiklos metus didžiausiuose Lietuvos miestuose atidarė 13 darželių padalinių. Vieną iš jų galite rasti ir Klaipėdoje, Kristijono Donelaičio gatvėje.
Šis darželis garsėja savo visapusiška ugdymo programa, kuri daugiausia dėmesio skiria keturiems dalykams: raštingumui, matematikai, gamtos mokslams ir kompiuteriniam raštingumui bei emociniam intelektui.
Su vaikais „Vaikystės sode“ kasdien bent po 20 minučių yra skaitoma. Kiekvieną dieną mokomasi ir matematikos. Pedagogai drauge su vaikais skaičiuoja laiptus, debesis danguje, draugus klasėje ir visa, ką galima suskaičiuoti kasdienėje aplinkoje.
Tyrinėdami gamtą, sodindami daržoves šiltnamiuose ir kieme, mažieji sužino apie augalus ir gamtos ciklus. Čia visi teoriniai dalykai išbandomi praktiškai – vaikai keliauja, dalyvauja įvairiuose renginiuose, tokiuose, kaip "Poezijos pavasaris" ir kituose.
Kiekvienoje klasėje yra planšetiniai kompiuteriai, kuriuose pedagogai nuolat atnaujina edukacines programas: vaikai piešia, mokosi raidelių, skaičių ir spalvų.
Itin rimtai „Vaikystės sode“ žiūrima į emocinį intelekto ugdymą: su mažaisiais kalbama apie jausmus, nuotaikas, elgesį, mokomasi atpažinti savo savijautą bei lavinama empatija kitiems žmonėms.
„Vaikystės sodo“ įkūrėja dr. Austėja Landsbergienė teigia, jog ikimokyklinio ugdymo įstaiga niekada nepakeis namų ir tėvų, tačiau tai gali būti puikus papildas vaiko gyvenime.
Tačiau reikia nepamiršti, jog vaikui yra svarbiau ne praleisto laiko su tėvais trukmė, o tai, koks tas laikas būna. Jei tėvai jaučiasi blogai, negalėdami dirbti dėl buvimo su vaiku (ir ypač jeigu dėl to kaltins – sąmoningai ar nesąmoningai – vaiką), atžalai bus padaryta daugiau žalos nei naudos.
Juk mūsų visų tikslas – sukurti kuo tinkamesnę aplinką mūsų mažųjų optimaliam tobulėjimui, tad jei tokia aplinka yra darželis – tikrai verta ją rinktis.
Naujausi komentarai