Vasario 10 d. duomenimis, Klaipėdos savivaldybėje dirba 463 darbuotojai, kurių amžiaus vidurkis yra 46 metai.
Šiemet dešimčiai Klaipėdos savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų, iš kurių vienas užima vadovaujančias pareigas, sukanka 65 metai.
Pagal Valstybės tarnybos įstatymą, 65 metai yra tas amžius, kai valstybės tarnyba baigiama. Tačiau nuo šių metų sausio priimti įstatymo pakeitimai, ir tarnyba gali būti pratęsta, bet ne ilgiau nei penkeriems metams.
Pasak Klaipėdos savivaldybės Personalo skyriaus vedėjos Ingos Gelžinytės-Litinskienės, valstybės tarnybos pratęsimas, tarnautojui sulaukus pensinio amžiaus, uostamiesčio savivaldybėje taikomas santūriai.
"Vienas dalykas, tas įstatymo pakeitimas atsirado neseniai, antra, pratęsiama tik tuo atveju, jei procesai, su kuriais susijęs tarnautojo darbas, yra sudėtingi ir darbuotojo nėra galimybės skubiai pakeisti kitu, tuomet darbo sutartis pratęsiama pusmečiui, bet tikrai ne ilgiau. Mes tos įstatymo nuostatos visa apimtimi netaikome, bent jau kol kas yra tokia mūsų politika šiuo klausimu", – tikino I.Gelžinytė-Litinskienė.
Klaipėdos savivaldybėje yra viena mentoriaus pareigybė, į kurią galėtų pretenduoti kaip tik pensinio amžiaus sulaukęs tarnautojas.
Kurį laiką šias pareigas ėjo ilgametė Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Janina Asadauskienė.
Bet ji jau ten nebedirba, tad mentoriaus postas šiuo metu yra laisvas.
"Į mentoriaus pareigas mes skiriame asmenį, kai tam yra reikalas. Buvo atvejis, kai iš Švietimo skyriaus išėjo nemažai žmonių, reikėjo apmokyti naujai atėjusiuosius, tai mes pusei metų palikome mentoriauti jau išėjusį į pensiją tarnautoją", – paaiškino I.Gelžinytė-Litinskienė.
Naujausi komentarai