Iš kviestųjų – nė vieno
Į renginį, kuriame buvo kalbama apie naktinių barų, kavinių, pseudobarų veiklą, ieškoma, kaip spręsti kylančias problemas, kviesta 20 šio verslo atstovų.
Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova iš pradžių džiaugėsi, kad verslininkai teigiamai įvertino tokią iniciatyvą. Tik du informavo, kad negalės dalyvauti konferencijoje dėl objektyvių priežasčių, bet nurodė atsiųsiantys savo atstovus.
Tačiau renginyje nepasirodė nė vienas kviestų verslininkų. Jiems atstovavo tik Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkas Aras Mileška, Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos pirmininkė Inga Česnakienė, kuri yra ir vienos naktinės pasilinksminimo vietos vadovė.
E.Mantulova tvirtino, kad diskusija buvo labai gera. Nė vienas pareigūnas nesišvaistė žodžiais "bausti", "riboti". Visi pasakojo, kad organizuojamos prevencijos priemonės, siekiama sumažinti įtampą tarp naktinių pasilinksminimo vietų ir gyventojų.
"Ieškojome būdų, kaip maksimaliai padaryti, kad mieste būtų užtikrinta rimtis, kiltų kuo mažesnė priešprieša. Klausėmės ir Vilniaus patirties, kuri tikrai įdomi. Atsakingi verslininkai kreipėsi į sostinės valdžią su siūlymu, kad jiems būtų išduotos licencijos, kuriose nėra numatyto prekybos alkoholiu laiko, o šie garantuos visišką rimtį", – pasakojo pavaduotoja.
Anot E.Mantulovos, sostinės valdžia priėmė verslininkų siūlymą. Šis pasiteisino. Verslininkai siekia, kad būtų išlaikyta rimtis, užtikrina, jog nebūtų triukšmo.
"Kai iniciatyva ateina iš paties verslo, ji veikia. Mes taip pat kviestume verslininkus siūlyti įvairias priemones. Juk reaguoti į skundus ar gintis yra sunkiau, nei užbėgti įvykiams už akių", – atkreipė dėmesį pavaduotoja.
Domėjosi kameromis
Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjos Kristinos Vintilaitės teigimu, konferencijoje dalyvavusius verslo atstovus sudomino galimybė įrengti vaizdo stebėjimo kameras prieigose, kur kyla daugiausia triukšmo.
"Išlaidos vaizdo stebėjimo kameroms įkurdinti nėra didelės. Jei verslininkai jas susimontuotų, savivaldybė svarstytų galimybę, ar jas prijungti prie bendro tinklo. Viskas būtų stebima iš vieno posto", – komentavo vedėja.
K.Vintilaitė pabrėžė, kad vaizdo stebėjimo kamerų įrengimo prie naktinio pasilinksminimo įstaigų nauda būtų didelė. Tokios priemonės drausmina žmones. Be to, verslininkams nebereikėtų sukti galvos dėl viešosios tvarkos pažeidimų. Medžiaga iš karto pasiektų policiją, o pareigūnai reaguotų.
Atkreiptas dėmesys, kad šiemet ir kitąmet uostamiesčio savivaldybė rengs naujas vaizdo stebėjimo kameras viešosiose erdvėse. Užbaigus projektą, mieste jų jau bus per 100.
"Vietas, kur jas sumontuoti, deriname su policijos pareigūnais. Pasirenkamos tos, kur fiksuojama daugiausia viešosios tvarkos pažeidimų. Tarp tokių yra viešosios erdvės prie triukšmingų naktinių barų, klubų", – pasakojo vedėja.
Susitikti kvies ir taksistus
Per pastaruosius penkerius metus nusiskundimų dėl naktinių pasilinksminimo įstaigų pastebimai sumažėjo. 2012 m., kai tik kūrėsi savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius, vien vasaros sezonu jų buvo apie 30. Praėjusiais metais gauti septyni skundai.
Dabar skundžiamasi pseudobarais, įsikūrusiais pietinėje miesto dalyje
"Rezultatai – akivaizdūs. Patys senamiesčio gyventojai tvirtino, kad situacija dėl naktinių pasilinksminimo įstaigų yra pasikeitusi į gera. Šiuo metu daugiau piktinamasi taksistų keliamu triukšmu. Be to, informacijos sulaukiama ne dėl tų pačių vietų. Dabar skundžiamasi pseudobarais, įsikūrusiais pietinėje miesto dalyje", – nurodė vedėja.
E.Mantulova atskleidė, kad artimiausiu metu planuojama surengti dar vieną konferenciją su verslo atstovais. Šį kartą ji bus skirta taksi paslaugų teikėjams ir jų problemoms.
"Diskutuosime, kaip sumažinti taksistų keliamą triukšmą. Tikimės, kad šį kartą verslo atstovai labiau susidomės renginiu. Ateityje, jei prireiks, susitiksime ir su kitų sričių atstovais. Neturime tikslo tik grūmoti verslininkams, siekiame kartu spręsti kylančias problemas, bendradarbiauti ir bendrauti", – pabrėžė pavaduotoja.
Naujausi komentarai