Pereiti į pagrindinį turinį

VMI: kada kaimo turizmo veiklai vieno verslo liudijimo nepakanka?

2020-09-03 07:24
DMN inf.

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) gyventojams, kurie teikia kaimo turizmo ir greta papildomas paslaugas, primena, kad kai kuriais atvejais vien apgyvendinimo paslaugų verslo liudijimo nepakanka.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / D. Labučio / ELTOS ir Pixabay nuotr.

Klaipėdos AVMI informuoja, jei papildomos paslaugos sudaro didžiąją kaimo turizmo paslaugos kainos dalį, šios paslaugos turi būti teikiamos įsigijus atitinkamų veiklų verslo liudijimus arba įregistravus individualią veiklą (toliau – IDV) pagal pažymą. Vizituodami kaimo turizmo sodybas VMI specialistai pastebi atvejų, kai vykdoma veikla registruojama netinkamai, nustatoma ir kitų teisės normų pažeidimų.

„Kaimo turizmo sodybose, kur įprastai teikiamos apgyvendinimo paslaugos, neretai siūlomos ir papildomos paslaugos, pvz., pobūvių organizavimo, pirčių, valčių nuomos, jodinėjimo, edukacinės ir kitos veiklos. Turint platesnę paslaugų pasiūlą pravartu registruoti IDV pagal pažymą ir įtraukti visas numatomas veiklas. Kitu atveju, kai kaimo turizmo paslauga teikiama su verslo liudijimu, papildomų paslaugų paketo vertė negali viršyti apgyvendinimo paslaugos vertės, o kaina už jas turi būti įskaičiuota į apgyvendinimo kainą“, – atkreipia dėmesį Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.

Aptikta ir sodybų, kuriose paslauga buvo teikiama neįregistravus veiklos.

Savarankiška veikla, apimanti kaimo turizmo paslaugas, gali būti vykdoma įsigijus Apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo) arba Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių) verslo liudijimus, taip pat įregistravus IDV pagal pažymą. Primename, kad su verslo liudijimu apgyvendinimo paslaugas teikiant įmonėms per metus bendrai gauta didesnė nei 4,5 tūkst. eurų pajamų suma yra apmokestinama kaip iš IDV pagal pažymą gautos pajamos.

Su apgyvendinimo paslaugų verslo liudijimu negali būti teikiamos maitinimo paslaugos pobūviams. Tam galima įsigyti atitinkamą verslo liudijimą arba įregistruoti IDV pagal pažymą. Maitinimo, muzikanto ir panašios paslaugos turi būti teikiamos tiesiogiai tų paslaugų gavėjams. Jei papildoma paslauga kaimo turizmo sodyboje siūloma joje neapgyvendintiems svečiams, reikalingas būtent tų paslaugų verslo liudijimas arba IDV pagal pažymą, nes apgyvendinimo paslaugų verslo liudijimas tam netinka.

Kaimo turizmo paslaugų veiklai šiemet mokesčių administratorius skiria padidintą dėmesį – siekdami įsitikinti, ar paslaugos teikėjai vykdo registruotą veiklą, kaip laikosi kitų teisės aktų reikalavimų, VMI specialistai vizituoja kaimo sodybas, taip pat vertina mokesčių administratoriui gyventojų teikiamus duomenis, o nustatę neatitikimų apie tai informuoja paslaugos teikėjus, paragina tikslinti duomenis ir ištaisyti neatitikimus.

„Patikrinimų metu buvo nustatyta įvairių pažeidimų: atvejų, kai buvo nuslėpta dalis pajamų, svečių maitinimo, patalpų valymo, kitas paslaugas teikė neįdarbinti ar IDV neįregistravę „pagalbininkai“, pagrindinės pajamos buvo gautos iš kitų veiklų, nors registruotos veiklos pobūdis – apgyvendinimo paslaugos. Aptikta ir sodybų, kuriose paslauga buvo teikiama neįregistravus veiklos“, – vardijo A. Morkūnas, pabrėžęs, kad VMI pirmiausia siekia bendradarbiauti su verslininkais ir tikisi pastangų taisantis, o savo ruožtu yra pasirengusi teikti pagalbą, konsultuoti mokesčių, veikos registravimo, kitais susijusiais klausimais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų