Pereiti į pagrindinį turinį

Baltijos jūroje per dieną skendo trylika žmonių: gelbėtojai grasina policija

2022-07-26 09:15

Pirmadienį Baltijos jūroje gelbėtojai išgelbėjo 13 skendusių žmonių, tarp išgelbėtųjų – maždaug 10-ties metų mergaitė Juodkrantėje.

Baltijos jūroje per dieną skendo trylika žmonių: gelbėtojai grasina policija
Baltijos jūroje per dieną skendo trylika žmonių: gelbėtojai grasina policija / Vytauto Petriko nuotr.

Aštuoni žmonės skendo Klaipėdos, keturi – Palangos paplūdimiuose, o Juodkrantėje – vienas žmogus, aukščiau minėta mažametė, rodo BNS iš gelbėtojų tarnybų surinkti duomenys.

Pasipiktinę neatsakingu poilsiautojų elgesiu vandenyje gelbėtojai kai kuriuose paplūdimiuose ketina prašyti policijos pagalbos, taip pat užsimena, kad reikia griežtesnių baudų neatsargiai vandenyje besielgiantiems poilsiautojams.

LNK reportažas:

„Aš bandysiu kelti klausimą dėl baudų didinimo, kai eina maudytis per raudoną vėliavą ir apsvaigę nuo alkoholio, kad pirmas kartas būtų bent nuo 500 eurų, kad žmonės pajaustų, gal tada kažkaip sudrausminsim“, – BNS antradienį sakė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.

Jis minėjo, kad pastaruoju metu pastebima daug neblaivių poilsiautojų Šventojoje.

„Prašysim, kad kad kartu su gelbėtojais važiuotų policija ir baustų – kimba gelbėtojams už atlapų, siunčia ant trijų raidžių“, – sakė J. Pirožnikas.

Pirmadienį Šventojoje skendo trys žmonės, Palangoje – vienas.

Baustų – vienetai

Administracinių nusižengimų kodekso 491 straipsnis numato atsakomybę už savivaldybių tarybų patvirtintų saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo taisyklių pažeidimus.

Už saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje reikalavimų pažeidimus šiuo metu gresia bauda nuo 16 iki 60 eurų.

Asmeniui, kuris maudosi draudžiamose vietose arba draudžiamu laiku, arba apsvaigęs nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, gresia bauda nuo 100 iki 300 eurų, už pakartotinį nusižengimą – nuo 300 iki 900 eurų.

Klaipėdos policijos apskrities policijos atstovė Asta Kažukauskienė BNS sakė, kad policijos pareigūnai pajūrio paplūdimiuose ir prie kitų vandens telkinių vasaromis reguliariai vykdo prevencines priemones, per kurias primena saugaus elgesio prie vandens taisykles ir už jų pažeidimą gresiančią atsakomybę.

Pasak pareigūnų, dažniausiai poilsiautojus pakanka įspėti – Klaipėdos miesto paplūdimiuose už maudymą neblaiviam arba draudžiamose vietose šią vasarą baustų asmenų nėra.

Palangoje nuo birželio 1 dienos surašyti keturi protokolai už maudymąsi neblaiviam ar draudžiamose vietose ar draudžiamu laiku.

Nepaiso įspėjimų, tėvai neprižiūri vaikų 

„Dauguma maudėsi vietose, kur draudžiama maudytis, vienas nuėjo maudytos už duobės ženklo. Paskui sako, atsiprašau, nepastebėjau neperskaičiau. Bet juk įspėjamieji ženklai yra lietuvių, anglų ir rusų kalbomis“, – sakė J. Pirožnikas.

„Neturiu žodžių, kaip apibūdinti – tėvai kažkur krante, raudona vėliava ir vieni jūroje maudosi vaikai. Gąsdinam ir policija, ir vaikų teisėmis“, – pridūrė jis.

Klaipėdos gelbėtojai pirmadienį išgelbėjo aštuonis skendusius žmones, daugiausia skendusiųjų buvo Smiltynėje.

„Žmonės nekreipdavo dėmesio į perspėjimo ženklus, kad šioje vietoje negalima maudytis, stovi ženklas, kad maudytis draudžiama, ten duobė. Reikėdavo traukti, nes negalėdavo grįžti į krantą“, – BNS sakė „Klaipėdos paplūdimių“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Pirmadienio rytą 85 metų moterį nešė srovė, gelbėtojų pagalbos reikėjo ir keturiems jaunuoliams.

Melnragėje srovė traukė ketverių metų vaiką. Pasak A. Siakki, mama stovėjo šalia ir net nepastebėjo, pribėgęs gelbėtojas ištraukė mažylį iš vandens.

„Šiandien Klaipėdos paplūdimiuose dirba 70 gelbėtojų, gelbėtojai dirba pilnu pajėgumu, nėra kada atsipūsti, žmonės perspėjimų neklauso, tėvai leidžia vieniems vaikams maudytis“, – BNS teigė gelbėtojas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų