Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdoje baigta byla dėl šešėlinės prekybos mėsos gaminiais ir algų „vokeliuose“

2021-10-13 11:24
BNS inf.

Klaipėdos pareigūnai baigė tirti bylą dėl, kaip įtariama, šešėlinės prekybos maisto produktais ir algų mokėjimo „vokeliuose“.

Klaipėdos apskrities VPK nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai atliko didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, siekiant nuslėpti pajamas bei išvengti mokesčių.

Kaip trečiadienį pranešė policija, į teisiamųjų suolą sėsiantys keturi, bendrininkų grupėje veikę asmenys, kaltinami tuo, kad vertėsi šešėline prekyba mėsos gaminiais, mokėjo darbuotojams neapskaitytą darbo užmokestį ir taip siekė išvengti mokesčių.

Pasak policijos, per ikiteisminį tyrimą surinkti duomenys rodo, kad į valstybės ir Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetus nesumokėta 283 tūkst. 613 eurų mokesčių. 

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2018 metų gegužę įtarus, kad Plungės rajono ūkininkas, galbūt apgaulingai tvarko buhalterinę apskaitą bei, siekdamas išvengti mokesčių, į deklaraciją arba į nustatyta tvarka patvirtintą ataskaitą galbūt įrašė žinomai neteisingus duomenis apie pajamas, pelną, turtą ar jų naudojimą ir pateikė juos valstybės įgaliotai institucijai.

Tų pačių metų gruodį, bendradarbiaujant su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos, Plungės rajono policijos komisariato, Valstybinės mokesčių inspekcijos bei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais net keliolikoje vietų – automobiliuose, parduotuvėse, ūkiuose, ofise, skerdykloje, darbuotojų namuose – buvo atlikta daugiau kaip pusšimtis kratų.

 

 

Tyrimui vadovavo, jį organizavo ir bylą nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui perdavė Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Pareigūnai teigia, kad per ikiteisminį tyrimą gauti duomenys pakankami dviem bendrininkų grupėje veikusiems asmenims pareikšti kaltinimus ir dėl poveikio darymo liudytojams.

Už mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai suma viršija 750 MGL, griežčiausia galima bausmė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Griežčiausia bausmė už apgaulingą apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų, o už poveikį liudytojui – laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Naujausi komentarai

Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų