Prasidėjus šalčiams užšalę vandens telkiniai masina poledinės žūklės mėgėjus, vaikus. Tačiau nereikėtų pamiršti, jog ledas ne visur yra tvirtas. Kad neįvyktų skaudžių nelaimių, Savivaldybė prašo gyventojų nerizikuoti gyvybe ir nelipti ant netvirto ir pavojingo ledo. Saugus ledas yra perregimas, melsvo ar žalsvo atspalvio. Jis silpnesnis priekrantėje, apsnigtose vietose ir ten, kur teka srovės, yra įkritusių šakalių ar kitokių stambių daiktų.
Ant ledo galima lipti, jei jo storis ne mažesnis kaip 7 cm. Susiruošusiems į poledinę žvejybą ar ketinantiesiems pačiuožinėti reikėtų žinoti, kad lipti ant ledo galima, kai jo storis siekia daugiau kaip 12 cm. Prieš lipdami ant ledo apsidairykite, ar nesimato praminto takelio, paliktų pėdų. Jeigu yra, geriau eikite išbandytu keliu.
Nebandykite ledo tvirtumo kojų smūgiais. Tam naudokite lazdą. Nuo smūgių pasirodęs vanduo ar atsiradę įskilimai rodo, kad ledas netvirtas. Tuomet kuo greičiau čiuožimo žingsneliu neatitraukdami kojų nuo ledo grįžkite atgal.
Nelipkite ant ledo vienas, geriau eikite dviese ar grupele. Eidami grupele, vienas paskui kitą laikykitės saugaus atstumo (apie 5 m).
Eidami per ledą nelaikykite rankų kišenėse, mobilųjį telefoną neškitės hermetiškame dėkle, o nešulį permeskite per petį, kad prireikus galėtumėte greit jo atsikratyti.
Ant ledo ypač mėgsta žaisti vaikai. Iš anksto įspėkite juos apie galimus pavojus. Ir jokiu būdu nepalikite jų ant ledo be priežiūros.
Naujausi komentarai