Susitikimas su klaipėdiečiais vyko Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje. Pareigūnė pasakojo apie mėgstamas sukčių schemas, pareigūnų darbą jas narpliojant, dalijo patarimus, kaip apsisaugoti.
„Kartais būna, kad žmogus tiesiog neturi su kuo pasikalbėti, o atėjusiajam atsiveria. Šis apsimeta masažuotoju ar netgi policijos pareigūnu. Kaip nepaslysti? Ateina arba paskambina, pasako, kad turi duomenų, jog pas jus yra padirbtų pinigų, neva atvyks policijos pareigūnai ir surinks pinigus. Tačiau policijos pareigūnai, jeigu reikia įrodymų, išsikviečia į policijos komisariatą“, – priminė R. Sadauskytė.
Rasa Sadauskytė. I. Kiseliovaitės nuotr.
Anot jos, yra kriminalistų, kurie nevilki pareigūno uniformos. Tačiau tokiu atveju, atvykdami pas žmogų, privalo pateikti darbo pažymėjimą.
Kartais būna, kad žmogus tiesiog neturi su kuo pasikalbėti, o atėjusiam atsiveria.
Ką daryti, svarstant, įsileisti atvykėlį į namus ar ne?
„Geriausia pasiskambinti bendruoju pagalbos telefonu ir pasakyti, kad atvyko pareigūnai, bet nepasitikėti tais atvykėliais. Gali atvykti ir neva socialiniai darbuotojai, siūlyti kokias nors paslaugas, jie kalbės, bet per tą laiką susirinks informaciją“, – tikino R. Sadauskytė.
Klausytojai taip pat pasidalijo savo patirtimis. Ne viena moteris gavo žinutę iš Lietuvos pašto apie sulaikytą siuntą, nors jokios siuntos nelaukė.
Kita klausytoja pasakojo apie žiemą, vakarais, pasikartojusį beldimą į duris ir įtartiną automobilį kieme.
Trečia bylojo apie pasikartojančius nepažįstamųjų skambučius. Moteris, atsiliepusi po dar vieno skambučio, prisistatė esanti iš policijos komisariato, po to karto skambučiai esą liovėsi.
Naujausi komentarai