Iš Egipto siunčiamomis trumposiomis žinutėmis sukčiai ieško aukų tarp Lietuvos telekomunikacijos bendrovių klientų. Šį kartą žmonės viliojami šimtatūkstantiniais laimėjimais ir kviečiami bendrauti telefonu arba elektroniniais laiškais.
"Jūsų mobiliojo telefono numeris laimėjo 750 tūkst. svarų", – tokia džiugi žinia nušvito vienos bendrovės darbuotojų tarnybinių telefonų ekranuose.
Toje pačioje trumpojoje žinutėje buvo teigiama, jog laimėtojas turėtų paskambinti nurodytu telefonu Anglijoje arba susisiekti su įmone nurodytu elektroninio pašto adresu, įrašyti savo vardą, telefono numerį ir šalį, kurioje laimėtojas gyvena.
Daugelis skaičiusiųjų žinutę nepriėmė šios informacijos už gryną pinigą. Akivaizdu, kad tai dar vienas sukčių gundymas. Žinučių siuntėjo numeris rodė, kad SMS siunčiamos iš Egipto.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimų biuro 1-ojo skyriaus vyriausioji tyrėja Kristina Antanavičienė pasakojo, jog panašios vilionės Lietuvoje ir mūsų krašte – jokia naujiena.
Jau kelerius metus mobiliojo ryšio telefonų naudotojus užplūsta žinutės, pranešančios apie milžiniškus laimėjimus, didžiulį palikimą, pagalbos meldimą, prašymą padėti pervesti į savo sąskaitą kitoje šalyje turimą indėlį ir panašių paistalų.
Šiemet Klaipėdoje negauta pranešimų apie tokių sukčių apgautus ir taip nukentėjusius žmones.
Pavasarį uostamiesčio pareigūnai darė eksperimentą susirašinėdami su vienu tokio viliojamo pasiūlymo autoriumi.
Klasta išaiškėjo labai greitai. Netrukus pareigūnai virtualioje erdvėje buvo supažindinti su laimėjimą pažadėjusios įmonės atstovu apsimetančiu asmeniu. Pareigūnų patirtis byloja, kad susirašinėjimas su juo gali trukti iki begalybės.
Tačiau klasta išaiškėja kur kas greičiau. Jau po pirmųjų mandagumo laiškų, kuriuose buvo sveikinimai su laimėjimu, pranešta, jog, norėdamas gauti didžiąją sumą, žmogus turi atsiųsti tam tikrą sumą pinigų. Jie esą reikalingi mokesčiams bei persiuntimo išlaidoms apmokėti.
"Anksčiau tokie laiškai būdavo susiję su Afrikos valstybėmis. Pastaruoju metu žinutės atsiunčiamos iš Anglijos, – aiškino pareigūnė. – Galiu patarti tik viena – nekreipti dėmesio į panašias žinutes, tada ir pasekmių nereikės baimintis."
Patariama ne tik nesivelti į betikslį susirašinėjimą su sukčiais, bet ir neskambinti nurodytu telefonu. Sąskaita gali būti tokia įspūdinga, kad smalsus žmogus gali patirti didžiulių nuostolių.
Naujausi komentarai