Prieš naujus mokslo metus aukštųjų mokyklų ir kolegijų turinčiuose miestuose padidėja nuomojamų butų paklausa.
Todėl būsto ieškantys jauni žmonės kartais praranda budrumą ir skuba sumokėti prašomus pinigus nė neapžiūrėję nuomojamo būsto.
25-erių vaikinas internete skelbimų portale rado skelbimą apie uostamiestyje Markučių gatvėje vos už 200 eurų per mėnesį nuomojamą dviejų kambarių butą. Jaunuolis suskubo skambinti skelbime nurodytu telefono numeriu.
Vaizdai prie skelbimo įtikino, kad sandoris – labai naudingas, todėl rugpjūčio 16 d. jis pervedė nuomotoju prisistačiusiam asmeniui 200 eurų kaip depozitą ir dar tiek pat už būsimo mėnesio nuomą.
Būsimasis buto pietinėje Klaipėdos pusėje gyventojas ir jo savininku prisistatęs žmogus susitarė susisiekti ketvirtadienį, vaikinas jau tikėjosi gauti buto raktus ir atsivežti daiktus.
Tačiau tądien skelbimo apie nuomojamą butą autorius jau nebeatsiliepė, tiksliau – jo telefonas buvo išjungtas.
Vaikinas suprato, kad buvo apgautas, ir suskubo į policiją. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą ir teigia, kad apgaviką demaskuoti yra labai didelė tikimybė.
Pareigūnų įsitikinimu, panašūs nusikaltimai galimi tik todėl, kad žmonės įprato daugelį reikalų atlikti internetu ir be pagrindo pasitikėti virtualioje erdvėje skelbiama informacija.
Pastebėta, kad rugpjūtį sukčiavimo atvejų dėl butų nuomos paprastai padaugėja.
Pastaruoju metu apgavysčių schema būna panaši į čia aprašytąją.
Anksčiau apgavikai patys trumpam išsinuomodavo butą ir pasiskelbdavo jį nuomojantys. Tokie apsukruoliai paimdavo pinigus iš kelių vienas kito nepažįstančių asmenų.
Pasitaikė, kad žmogus išnuomojo nepažįstamiems asmenims kaimynų, palikusių atostogų metu jam prižiūrėti, butą.
Naujausi komentarai