Jaunystė – kvailystė. Tačiau to nepasakysi apie jauną miestietę, kuri jau ilgiau nei metus nebaudžiama mulkina daiktų internete panorusius įsigyti klaipėdiečius. Į nepilnametės paspęstas pinkles papuolusios moterys kreipėsi į policiją, tačiau kol kas sudrausminti jaunos merginos nepavyko net pareigūnams.
Spėjo pagarsėti Klaipėdoje
Pačioje praėjusio amžiaus pabaigoje gimusi Aušra (vardas pakeistas laikantis Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymo – I.L.) sugalvojo, kaip užsidirbti neišeidama iš namų.
Tam, kad išviliotų pinigų iš patiklių klaipėdiečių, ji ėmėsi internetinės "prekybos".
Nukentėjusiosios stebėjosi, kad nusikalstamos merginos veiklos niekas nesugeba pažaboti jau metus ar dar ilgiau.
"Jos darbeliai jau gerai žinomi Klaipėdoje, o tėvai net gavo baudas, bet, paaiškėjo, tai nesudrausmino mokinės. Ji ir toliau pelnosi iš apgavysčių", – tikino nemažą sumą už tariamas prekes pervedusi Viktorija.
Nors, anot pašnekovės, kiek anksčiau mergina atsiprašinėjo ir žadėjo atlyginti nuostolius, prieš kelias dienas vėl "pardavė" daiktų.
Siūlo įsigyti moteriškų prekių
Gudragalvė gimnazistė socialiniame tinkle skelbiasi parduodanti moteriškas rankines ir kitus daiktus, kurių kaina – nuo 12 eurų ir daugiau.
Tačiau gavusi pinigus mergina nei atsiunčia reklamuojamų daiktų, nei grąžina pervestų pinigų.
Manoma, kad per metus moksleivė išviliojo nemenką sumą, kurią gali sudaryti jau ne vienas tūkstantis.
"Teko susidurti su apgavike prieš metus. Pirkau rinkinį nagams už 250 litų. Prekės taip ir negavau, nors pinigus pervedžiau į realiai esančią banko sąskaitą. Dėl sukčiavimo vykdant prekybą internetu kreipiausi į policiją", – pasakojo nukentėjusioji.
Nei striukės, nei pinigų
Nepilnametei savo pinigus patikėjusi dar viena klaipėdietė prekės laukė mėnesį, o vėliau fiktyvi pardavėja iš viso nustojo atsakinėti į laiškus. Telefonu nebuvo bendraujama.
"Tiesą sakant, nesitikėjau, kad taip gali nutikti, nes mergina savo internetiniame puslapyje turėjo nemažai teigiamų įvertinimų. Skelbėsi, kad jos prekės perpus pigesnės, tad susigundžiau. Išsirinktai striukei mergina net pritaikė nuolaidą. Jos kaina buvo 60 litų. Žinoma, suma nedidelė, bet tai nepateisina apgavystės", – teigė moteris.
Pervedus pinigus moteriai buvo pareikšta, esą šiuo metu pardavėja išvykusi ir yra ne Lietuvoje. Todėl nežinanti, kada galės išsiųsti prekę.
"Nors iš karto paklausiau, ar bus galimybė išsiųsti striukę tą pačią savaitę, ji ignoravo mano žinutę. Po pervedimo praėjus apie dešimt dienų parašė, kad, jei nenoriu laukti, pinigus grąžins. Netgi šaipėsi, neva ne tokia jau ir didelė suma, kad reikėtų stresuoti", – dėstė nukentėjusioji.
Suma gal ir nedidelė, tačiau pinigai, anot apgautosios, nesimėto.
"Niekam nesinori likti kvailio vietoje. Susierzinusi nusiunčiau jai savo banko sąskaitą, bet pinigų neatgavau. Vėliau paprašiau kitos moters pasiteirauti tos pačios striukės. Jai be problemų sutiko parduoti striukę dar kartą. Į mano žinutes mergina daugiau neatsakė", – pasakojo klaipėdietė.
"Pardavėja" nenurodė savo telefono numerio, tad su ja susisiekti nebuvo kaip.
Naudojasi mamos sąskaita
Žurnalistams pasidomėjus šia situacija, paaiškėjo, kad tokia veikla užsiimanti mergina – moksleivė, pinigus nurodanti persiųsti į savo mamos sąskaitą.
Kad nebūtų susekta, moksleivė internete nuolat keičia savo vardą ir pavardę. Nesikeičia tik pinigų gavėjos sąskaitos numeris.
Kai merginos aferos buvo paviešintos internete, praėjusią savaitę ji ėmė vadintis nauju vardu ir pavarde.
Apgaulės išvengusi Aurelija pasakojo balandžio 14 d. socialiniame tinkle esančiame mamyčių bendruomenės puslapyje aptikusi patrauklų pasiūlymą, tačiau, laimė, suabejojusi jo tikrumu.
"Sandra Korikaite pasivadinusi mergina pasiūlė dvi rankines už vienos kainą. Kai atsiuntė savo duomenis, sudvejojau. Paklausiau patarimo ir, pasirodo, ne be reikalo. Paaiškėjo, kad tai – klasta. Iškart pasipylė nukentėjusių moterų žinutės – išaiškėjo, kad jau anksčiau buvo gauta daug nusiskundimų dėl šios "pardavėjos", – dalijosi patirtimi Aurelija.
Klientės demaskavo pačios
Susivienijusios moterys išplatino žinutę internete su įtariamosios nuotrauka ir jos mamos banko sąskaita.
"Dar pirmadienį sumokėjau už rankinę, o kitą dieną ji vėl buvo naujai "pardavinėjama" merginos puslapyje. Ir prekės kaip nėra, taip nėra. Kadangi, kaip paaiškėjo, pavedimai daromi jos mamai, tai turėtų būti nesunku atsekti gyvenamąją vietą", – svarstė klaipėdietė Greta.
Mergina paprastai "pardavinėja" įvairius daiktus: nuo grožio priemonių iki aprangos.
Tam, kad priviliotų kuo daugiau klienčių, jaunuolė ėmėsi įprastų, bet veiksmingų rinkodaros gudrybių – siūlo nuolaidų arba dvi prekes už vienos kainą.
Pareigūnai ėmėsi tyrimo
Pasipiktinusi klaipėdietė Greta praėjusią savaitę kreipėsi į policiją. Mat kasdien nelegalios pardavėjos žinute susidomi vis naujos moterys. Todėl, anot pašnekovės, būtina tam užkirsti kelią.
"Tylėti neverta. Buvo paskirta tyrėja, kuri aiškinsis apgavystės aplinkybes", – nurodė Greta.
Balandžio 15-ąją moteris sulaukė skambučio iš pareigūno, kuris pranešė apie nepilnametės merginos ir nurodytos sąskaitos savininkės paieškas.
Nors į policiją buvo kreiptasi ir anksčiau, tačiau užkirsti kelio apgavystėms kol kas nepavyko.
"Popamokinė" nepilnametės veikla jau yra žinoma mokykloje, kurioje ji mokosi.
Paskambinus į gimnaziją, kur mokosi jaunuolė, mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui komentavo, esą šį atvejį turinti tirti policija.
Pasak pedagogės, mokykla negali atskleisti konfidencialios informacijos apie gautus skundus ir viduje kylančias problemas.
Nukentėjusios klaipėdietės stebisi, kaip į sąskaitą plaukiantys pinigai nenustebino jos naudotojos. Gali būti, kad apie dukters apgavystes žinojo ir ji. Moters mobilusis telefonas nuolat išjungtas.
Naujausi komentarai