Dėstytojai surengė įspėjamąjį streiką Pereiti į pagrindinį turinį

Dėstytojai surengė įspėjamąjį streiką

2008-10-07 19:05
Dėstytojai surengė įspėjamąjį streiką Dėstytojai surengė įspėjamąjį streiką Dėstytojai surengė įspėjamąjį streiką Dėstytojai surengė įspėjamąjį streiką Dėstytojai surengė įspėjamąjį streiką Dėstytojai surengė įspėjamąjį streiką Dėstytojai surengė įspėjamąjį streiką Dėstytojai surengė įspėjamąjį streiką Dėstytojai surengė įspėjamąjį streiką

Antradienį Lietuvos aukštosios mokyklos paskelbė įspėjamąjį dviejų valandų streiką.

Klaipėdos universiteto (KU) dėstytojai, apsiginklavę plakatais, išreikšti savo nepasitenkinimo aukštojo mokslo reforma, rinkosi KU studentų miestelio aikštėje. Palaikyti dėstytojų į aikštę susirinko ir didelis būrys neabejingų studentų.

„Lietuva be šiuolaikinio aukštojo mokslo - Lietuva be ateities", „Pasiekėm dugną, kas toliau?", „Aktyviausias ir gabiausias jaunimas emigruoja", „Akademinė bendruomenė sensta, valstybėje nėra vieningos dėstytojų ir mokslininkų rengimo politikos! Kada tai spręsime?", „Iki savaitgalio „Kirkiliuks" ir dramblį skraidyt išmokys", - tokiais šūkiais KU dėstytojai ir studentai reiškė nusivylimą šalies Vyriausybe bei Švietimo ir mokslo ministerija, kurios nesilaiko savo duotų pažadų.

KU profesinės sąjungos pirmininkė ir Aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo prezidentė doc. Asta Lapinskienė tvirtino, jog pagrindinis streiko tikslas - atkreipti Vyriausybės, Seimo dėmesį į katastrofišką aukštųjų mokyklų padėtį.

„Svarbiausia, kad Lietuva, būdama Konstitucine valstybe, nesilaiko Konstitucijos. Kovo 20 d. Konstitucinio teismo sprendime įvardinta, jog Vyriausybė turi rasti lėšų mokslui, tačiau šis sprendimas kažkodėl nėra vykdomas", - piktinosi A.Lapinskienė.

Pasak KU profesinės sąjungos pirmininkės, Vyriausybė jau pirmadienį paskelbė, jog pinigų mokslui nėra ir nebus ieškoma. Dėl to dėstytojams neliko kitos išeities, kaip tik paskelbti streiką.

Kaip teigė KU rektorius Vladas Žulkus, universitetai sunkiai gyvena ne dėl to, kad nemoka disponuoti pinigais, o dėl to, kad tų pinigų neturi.

Streiko metu dėstytojai reikalavo: per š.m. spalio mėn. kompensuoti aukštosioms mokykloms studijų prarastas lėšas dėl studentų, besimokančių valstybės finansuojamose vietose, atleidimo nuo dalinio mokesčio už studijas; grąžinti universitetams 41 mln. litų, kurie buvo nusavinti mokytojų algoms padidinti; padidinti mokslą ir studijas aptarnaujančio bei techninio-ūkinio personalo darbo užmokestį nuo 2009 m. sausio 1 d. 20 proc. ir įtraukti šią darbuotojų grupę į ilgalaikę universitetų darbuotojų atlyginimų kėlimo 2009-2011 m. programą; vykdyti Lietuvos Respublikos Konstitucinio teismo sprendimą dėl pilno lėšų skyrimo studijoms valstybės finansuojamose vietose.

Jei iki š.m. spalio 30 d. Vyriausybė bei Švietimo ir mokslo ministerija neįvykdys šių reikalavimų, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) grasina organizuoti visuotinį ilgalaikį aukštųjų mokyklų darbuotojų streiką.

„Streikuosime tol, kol valstybė supras, kad Lietuva be aukštojo mokslo nėra Lietuva, - tvirtai tarė A.Lapinskienė. - Mes neturime nieko kito, išskyrus žmones, kurie turi galvas ir gali sukurti vertybes. Tai kodėl aukštasis mokslas yra žlugdomas? Toliau tai tęstis negali."

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra