Vienas iš Panevėžio rajono.
„Yra nudegęs kūnelis apie 10 procentų“, – teigė Panevėžio ligoninės vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Giedrė Šipelienė.
Kitas iš Radviliškio.
„I ir II laipsnio nudegimai krūtinės ir pilvelio srityje“, – sakė Šiaulių ligoninės vaikų chirurgė Evelina Klepšytė-Janauskienė.
Deja, pastarasis vienerių ligonis į medikų rankas pateko ne iš karto. Nusiplikė sekmadienį, į ligoninę atvežtas pirmadienį.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
„Nenoriu nieko teisti ar spręsti, bet tiesiog žmonės nežinojo, kaip suteikti pagalbą, kada vežti, ar būtina vežti, todėl norėtume siekti informuoti visuomenę plačiau“, – nurodė Šiaulių ligoninės vaikų chirurgė.
Kitaip elgėsi irgi vienerių vaiko tėvai iš Panevėžio. Kol atvažiavo greitoji medicinos pagalba, jie šaldė pažeistą odos plotą vaiką pakišę po tekančiu čiaupu.
„Nuskausminamieji, tvarsčiai nudegimams. Be abejo, toks mažas vaikas transportuojamas į priėmimo skyrių“, – šnekėjo Panevėžio greitosios medicinos pagalbos filialo vadovė Rūta Ramoškienė.
Medikai perspėja.
„Vaiko kūno odelė yra penkis kartus plonesnė, nei suaugusio žmogaus“, – pabrėžė G. Šipelienė.
Vadinasi, karštu vandeniu ar kava apsiplikiusio mažylio oda giliau pažeidžiama, skausmas – stipresnis.
„Gydymas laukia ilgas, skausmingas pakankamai, dėl to taikomas nuskausminimas, perrišimas bendroje nejautroje“, – tvirtino Panevėžio ligoninės vaikų intensyviosios terapijos gydytoja.
Nors tokiais atvejais įsikiša policija, tačiau ikiteisminiai tyrimai dažniausiai nepradedami, nenustačius piktybiškumo ar ilgalaikės vaiko nepriežiūros požymių. Taigi, tėvų padarytas, bet vaiko ant savęs užverstas kavos ar arbatos puodelis apskritai traktuojamas nelaimingu atsitikimu.
Panevėžyje kasmet į ligoninę patenka maždaug 30 namie nusiplikiusių mažamečių.
Naujausi komentarai