Antradienį vėjui nuplėšus dalį Tytuvėnų bažnyčios stogo, buvo paskelbtas ekstremalus įvykis, BNS sakė Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktorius Zenonas Mačernius.
Anot jo, to reikėjo, kad būtų galima greičiau atlikti visas procedūras, reikalingas stogui pakeisti - kad Piligrimų centro vadovas galėtų neskelbiamų derybų būdu ieškoti rangovo.
„Vakar vakare paskelbtas. Nepaskelbus ekstremalaus įvykio, nebuvo galima kviestis skubos tvarka rangovo tų darbų šalinimui. Tik šis paskelbimas leido operatyviai spręsti problemą, nes be to viešųjų pirkimų procedūros truktų tris mėnesius“, - BNS sakė Z.Mačernius.
Pasak jo, antradienį pakilęs vėjas atplėšė dalį bažnyčios stogo skardos. Iki šiol vyksta darbai siekiant sustabdyti tolesnį stogo irimą.
„Vėjo kryptis kaip tik buvo ta kryptimi, kur šiek tiek pažeista po gaisro ir gegnės, ir pradėjo atplėšinėti skardą. Apie 3 val. buvo pastebėta, buvo operatyviai sušauktas ekstremalių situacijų komisijos posėdis. (...) Buvo susirinkę ir dalininkai, ir ta komisija, ir specialistai, pradėjo darbus, ir 11 val. nakties buvo sustabdytas visas tas tolimesnis dangos plėšimas, ir šiandien toliau dar dirba, ir tą problemėlę sustabdys. Skylę uždengsime, kad nelytų“, - teigė administracijos direktorius.
Pasak jo, būtų didesnė bėda, jei į bažnyčią per atsiradusią stogo ertmę būtų priliję.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, apie 19 val. buvo gautas pranešimas iš Kelmės savivaldybės, kad bažnyčios pastato būklė grėsminga: „matyti sienų skilimai, stogas iš vienos pusės įlinkęs - dar tikslinama informacija, galima pastato griūtis“. Specialistams įvykį įvardijus kaip ekstremalų, pavesta specialistams kuo skubiau vykti į vietą
Prieš vidurnaktį 15 kvadratinių metrų stogo plote buvo pritvirtintos vėjo atplėštos pavojingai kabėjusios skardos.
Per Tytuvėnų Šv. mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčioje ir Bernardinų vienuolyno ansamblyje sausio 26 dieną kilusį gaisrą išdegė apie 1 tūkst. kvadratinių metrų vienuolyno stogo, apdegė ir apanglėjo bažnyčios medžio stogo konstrukcijos. Sudegė dalis vienuolyne neformaliai įsikūrusiame sakralinio meno muziejuje eksponuotų liturginių reikmenų, gesinant gaisrą nuo vandens nukentėjo vienuolyno pirmojo aukšto freskos.
XVII-XVIII amžiais pastatytas Tytuvėnų bernardinų vienuolyno ansamblis vertintas kaip unikalus architektūros paminklas, labai mažai pakitęs nuo pastatymo laikų, vienas geriausiai išlikusių baroko epochos paminklų Lietuvoje ir Šiaurės Europoje.
Naujausi komentarai