Į įvykio vietą buvo nedelsiant išsiųstos Kaišiadorių ir Kauno priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos: dvi autocisternos iš Kauno 3 ir 4 ugniagesių komandų, keltuvas iš Kauno, dvi Kaišiadorių autocisternos, Žaslių, Žiežmarių bei Kruonio ugniagesių komandos, štabo automobilis ir specialusis automobilis.
17 val. 14 min. atvykus pirmiesiems ugniagesiams, pastatas buvo stipriai uždūmytas. Pats pastatas 36×18 m dydžio, mūrinis, vieno aukšto, perdanga gelžbetoninė, stogas skardinis. Buvo suformuota ugniagesių gelbėtojų grandis su kvėpavimo organų apsaugos priemonėmis, kurią sudarė 3 ugniagesiai gelbėtojai. Atlikus žvalgybą paaiškėjo, kad gaisro židinys yra pastato palėpėje.
Gaisro gesinimui buvo nutiestos 2 magistralinės vandens linijos po 60 metrų ilgio ir viena magistralinė linija – 100 metrų ilgio nuo dirbtinio vandens telkinio.
Gaisro metu apdegė apie 200 kv. m. palėpės, apdegė ir buvo nuardyta apie 40 kv. m. stogo, vandeniu viduje sulietos gamybinės patalpos.
Gesinant gaisrą ugniagesiams teko pasirūpinti ir kitų pastatų apsauga, kad liepsnos nepersimestų į juos, nes 5 metrų atstumu nuo degančio pastato stovėjo gamybinės paskirties pastatas, kurį ugniagesiams pavyko apsaugoti.
Iš viso gaisre dalyvavo 10 ugniagesių automobilių, 25 ugniagesiai gelbėtojai, buvo suformuotos 5 ugniagesių gelbėtojų grandys su kvėpavimo organų apsaugos priemonėmis, kurias sudarė 9 ugniagesiai gelbėtojai. Su kvėpavimo aparatais gelbėtojams teko darbuotis net apie 90 minučių. Gaisro gesinimui buvo išlieta apie 100 tonų vandens. 18 val. 33 min. gaisras buvo lokalizuotas, o likviduotas 20 val. 10 min.
Kaip įvykio vietoje sakė medienos apdirbimo įmonės savininkas, jis tarsi nujausdamas nelaimę šiandien neskubėjo išvykti namo. Pasirodo, nuojauta vyriškio nepagavo – jis pastebėjo, kad nuo stogo veržiasi dūmai. Nuskubėjęs į vietą vyriškis pastebėjo, kad dega stogo perdanga. Vyriškis apie gaisrą dar pranešė medienos apdirbimo įmonėje buvusiems darbuotojams ir šie puolė gesinti dar tik pradedantį kilti gaisrą, o pats savininkas puolė skambinti ugniagesiams. Tačiau dėl degių medžiagų liepsnos tiesiog plito akyse ir vyriškiams savo jėgomis jų sutramdyti nepavyko – patalpos staigiai prisipildė dūmų ir jau nebebuvo galima į jas įeiti. Kaip pasakojo pats savininkas, gaisras greičiausiai kilo nuo kamino, mat tuo metu buvo kūrenama krosnis.
Portalui kaišiadoriečiams.lt savininkas pasakojo, kad neslepia apmaudo dėl tarnybų darbo, nes paskambinus Bendrajam pagalbos centrui, jis sulaukė daug klausimų ir prašymų patikslinti bei suteikti įvairią informaciją. Tačiau norime priminti, kad, gavus pagalbos prašymą, tarnybos yra išsiunčiamos nurodytu adresu nedelsiant, o BPC darbuotojai toliau stengiasi surinkti kuo daugiau informacijos apie įvykį, kad galėtų ją iškart perduoti jau į nelaimės vietą išvykusioms tarnyboms.
Todėl gyventojai, kurie skambina BPC skubios pagalbos numeriu 112, operatoriams turėtų suteikti kuo daugiau informacijos ir atsakyti į visus užduodamus klausimus, kad šią informaciją jie galėtų perduoti į nelaimės vietą vykstančioms pajėgoms, o šios iškart žinotų, kokia gali būti situacija ir dar vykstant planuotis veiksmus. Juk sutiksite, kad gavus pranešimą, jog medienos perdirbimo įmonės teritorijoje kilo gaisras, būna svarbios visos detalės. Kaip pvz., deganti lentpjūvė ir jos teritorijoje degantis atliekų konteineris – du kaip diena ir naktis savo pavojaus lygiu skirtingi įvykiai, tad ir pajėgų išsiuntimo lygiai skiriasi.
Naujausi komentarai