Į Lietuvą neįleista dar 111 migrantų: Baltarusijos pusėje – šūviai ir signalinės raketos Pereiti į pagrindinį turinį

Į Lietuvą neįleista dar 111 migrantų: Baltarusijos pusėje – šūviai ir signalinės raketos

2021-10-30 06:17
BNS inf.

Per praėjusią parą pasieniečiai iš Baltarusijos į Lietuvą neleido patekti 111 migrantų, bandžiusių kirsti sieną neleistinose vietose.

Į Lietuvą neįleista dar 111 migrantų: Baltarusijos pusėje – šūviai ir signalinės raketos
Į Lietuvą neįleista dar 111 migrantų: Baltarusijos pusėje – šūviai ir signalinės raketos / Asociatyvi VSAT nuotr.

Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), įleistųjų į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių praėjusią parą nebuvo.

Ketvirtadienio naktį Baltarusijos pusėje prie sienos ties Švenčionių rajonu apie penkias minutes buvo šaudoma serijomis ir pavieniais šūviais.

Taip pat naktį Baltarusijos pusėje ties Švenčionių rajonu vienoje vietoje buvo iššautos dvi signalinės raketos, kitoje – trys. Ties Šalčininkų rajonu naktį kaimyninės šalies pusėje prie sienos paleistos šešios signalinės raketos, vėliau – dar viena.

Į Lietuvą iš Baltarusijos bandančių patekti migrantų srautas šį mėnesį palyginti su rugsėju yra išaugęs daugiau kaip dukart – VSAT pareigūnai spalio 1-29 dienomis neįsileido 2245 tokių užsieniečių, per visą rugsėjį jų buvo 981.

Tarnybinių ginklų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų, jų apgręžta 5305.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų