Į Rusiją vežtų cigarečių marijampolietis atsikratė pasieniečių akivaizdoje

Į Rusiją vežtų cigarečių marijampolietis atsikratė pasieniečių akivaizdoje

2014-11-19 12:32
BNS inf.

Ramoniškių kontrolės punkte dirbę pasieniečiai sulaikė marijampolietį, kuris prie punkto iš automobilio išmetė bemuičių prekių parduotuvėje pirktas cigaretes. Vyras taip pasielgė negalėdamas rūkalų teisėtai įvežti į Rusiją.

Antradienį Ramoniškių kontrolės punkte, veikiančiame Šakių rajone, pareigūnai atkreipė dėmesį į iš Rusijos Karaliaučiaus srities į Lietuvą atvažiavusį automobilį „Ford Galaxy“. Jį vairavo 51-erių Marijampolės gyventojas.

Kirtęs sieną ir privažiavęs prie pakeliamojo užtvaro įvažiuoti į Ramoniškių punktą, vyras per tvorą išmetė juodą ryšulį. Po to jis bandė apsisukti ir vėl grįžti į Rusiją. Atskubėję pasieniečiai pažeidėją sulaikė. Jis taip atsikratė 170 pakelių cigarečių „Jin Ling“, „Minsk 5 Superslims“ ir „West Silver“. Visi pakeliai buvo be banderolių.

Kaip praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba, pradėjo aiškėti tokio elgesio priežastys - iš Lietuvos į Rusiją vykęs marijampolietis po patikros procedūrų Lietuvos pasienyje užsuko į punkte veikiančią neapmokestinamų prekių parduotuvę. Čia prieš pajudėdamas į Karaliaučiaus sritį jis įsigijo norimą kiekį cigarečių. Šioje parduotuvėje Lietuvos pusėje muitais neapmokestintų rūkalų ar kitų prekių pirkęs asmuo legaliai jas gali gabenti per sieną, tačiau privalo mokesčius už normą viršijantį kiekį sumokėti įvažiavęs į kaimyninės valstybės teritoriją.

Marijampoliečio problemos prasidėjo, kai jis įvažiavo į Rusiją ir buvo pradėtas tikrinti šios šalies pareigūnų. Vyro gabenamas rūkalų kiekis viršijo leistiną įvežti. Gali būti, kad jis nenorėjo mokėti papildomų muito mokesčių už cigaretes, o Rusijos pareigūnai lietuvio kitaip neįsileido. Matyt, šis tada nusprendė sugrįžti į Lietuvos pusę ir kroviniu atsikratyti.

Už tai, kad vyras grįžęs tai padarė Ramoniškių punkto prieigose, marijampolietį sulaikę pasieniečiai jam pradėjo administracinės bylos teiseną. Tokie veiksmai buvo traktuoti kaip neteisėtas prekių iškrovimas, o tai yra Pasienio kontrolės punktų veiklos taisyklių pažeidimas. VSAT pareigūnai už tai marijampoliečiui skyrė 75 litų administracinę baudą. Cigaretės perduotos muitinės pareigūnams, kurie nagrinės šį atvejį pagal savo kompetenciją.

Punkte atlikus visus formalumus marijampolietis buvo paleistas. Jis vairuotu „Ford Galaxy“ vėl išvažiavo į Rusiją, tik šįsyk negabendamas jokio krovinio.

Pasienyje su Rusija dirbančių pareigūnų teigimu, pastaruoju metu Lietuvos pusėje veikiančioje neapmokestinamų prekių parduotuvėje rūkalų kainos yra mažesnės nei prekybos vietose Karaliaučiaus srityje. Dėl to kai kuriems per sieną vykstantiems asmenims gali kilti noras užsidirbti iš tokio kainų skirtumo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų