Oficialu: televizijos laidų ir renginių vedėjas Jonas Radzevičius avariją, kuri nusinešė žmogaus gyvybę, padarė girtas – jam nustatytas 2,38 promilės girtumas. Jono kolegos, šou pasaulio atstovai šokiruoti. Ir nors viską spręs teismas, kai kurie prisipažįsta – už tokį poelgį kaltas žmogus privalo atsakyti.
Menas suvaldyti save
Gediminas Juodeika, kuris buvo minimas tarp pretendentų TV laidoje "Teleloto" pakeisti J.Radzevičių, prisipažino, kad jaučiasi nejaukiai.
"Mes savotiškai žvelgiame į žvaigždžių spindesį. Kai sekasi – nešiojame ant rankų, kai kas nors jiems nutinka – smerkiame ir būname piktdžiugiški, – prakalbus apie tragišką nelaimę teigė G.Juodeika. – Tai skaudi tema. Labai užjaučiu žuvusiojo artimuosius, nepateisinu Jono poelgio, bet tai – didelė tragedija ir jo šeimai."
Gediminas atviras: jautrūs, meniškos sielos pramogų pasaulio atstovai neretai nesusitvarko su savimi.
"Alkoholis ir narkotikai – didelė problema šou pasaulyje. Deja, kai kurie žmonės su tuo nesusitvarko. Žvaigždžių ligą skiriu prie vaikiškų, kurias reikia persirgti vaikystėje, – G.Juodeika šį laikotarpį išgyveno labai seniai. – Norėdami pabėgti nuo viešumo, įtampos, įveikti stresą, kai kurie vartoja alkoholį, narkotikus, eina į kazino. Baisu, kai žinomi žmonės nesusitvarko su savimi. Vieni savo noru išeina iš gyvenimo, kiti prisidirba, o kad neblaivūs sėda prie vairo – nėra retenybė."
Jei kaltas, reikia bausti
G.Juodeika neslėpė jaunystėje sėdėjęs prie automobilio vairo neblaivus. Po to Gediminas padarė išvadas ir daugiau išgėręs prie vairo nesėdo niekada. Dramatiška J.Radzevičiaus istorija patvirtino, kuo tai galėjo baigtis.
Daugiau nei metus G.Juodeika iš viso nevartoja alkoholio.
"Tai didelė tragedija, – tokius žodžius apie J.Radzevičių Gediminas girdi iš pažįstamų, priklausančių tam pačiam pramogų pasaulio ratui. – Tokius tragiškus padarinius išgyvena turbūt pirmas šou pasaulio žmogus."
Išgirdęs tragišką žinią ir pamatęs televizijos siužetą G.Juodeika įtarė, kad J.Radzevičius galėjo būti neblaivus. Vis dėlto, kad jis turi rimtų problemų dėl svaigalų, Gediminas netiki.
"Gerbiu tą žmogų, kartu pradėjome dirbti tiesioginiame eteryje. Dirbome paralelinėse laidose, – kalbėjo G.Juodeika. Nors ir užjausdamas kolegą, G.Juodeika jo elgesio neteisina: – Jei jis kaltas – reikia bausti, nes žmogaus gyvybės nebesugrąžinsi. Tačiau situaciją reikia vertinti atsargiai. Ypač, kai pamenu blogą pavyzdį – buvęs Proninos žentas (Arnas Tumėnas – red. past.) taranavo policijos automobilį, sužeidė žmones, bet atsipirko bauda. Jonas turi šeimą, penkis vaikus, puikią karjerą ir per tokį poelgį daug ką nubraukė. Po to tik vienetai grįžta atgal."
O.Pikul-Jasaitienė liūdi
Neblaivūs vairavę aktoriai Arūnas Sakalauskas ir Ramūnas Cicėnas nenorėjo komentuoti J.Radzevičiaus istorijos.
"Neturiu nuomonės, nesu teisėjas", – tepasakė R.Cicėnas, kuris 2011 m. būdamas neblaivus (2,06 prom. girtumas) padarė avariją ir nuvertė šviesoforą.
Teismas nusprendė, kad Ramūnas ne tik ketveriems metams neteks teisės vairuoti transporto priemonę, bet ir privalės sumokėti 4,5 tūkst. litų baudą.
"Nekomentuosiu", – dar kategoriškesnis buvo A.Sakalauskas.
Jis 2009 m. lapkritį sostinės Aguonų g., būdamas neblaivus (2,2 promilės alkoholio, vidutinis girtumas), nesuvaldė savo automobilio "Subaru" ir apdaužė dar devynias kelkraštyje stovinčias transporto priemones: tris "Audi" ir VW, "Renault", BMW, "Volvo", "Honda" ir "Peugeot".
Oksana Pikul-Jasaitienė neslėpė, kad žinia apie J.Radzevičiaus pražudytą žmogų ją labai nuliūdino. Ji ir jos draugų ratas buvo šokiruoti.
"Neigiamai vertinu šį įvykį. Neatleistina tiems, kurie sėda prie vairo išgėrę, nes jie kelia grėsmę ne tik sau, bet ir aplinkiniams, – pareiškusi užuojautą ir nukentėjusiojo šeimai, ir J.Radzevičiui bei jo artimiesiems pastebėjo Oksana. – Visa mano aplinka, kol dar nebuvo oficialiai patvirtinta, darė prielaidą, kad, ko gero, jis buvo išgėręs. Labai liūdna, bet tai – pavyzdys, kas gali nutikti, jei manai, kad grįši apsvaigęs į namus ir niekas to nepastebės. Kvailas poelgis kainavo žmogui gyvybę ir tai – žiauru."
Oksana mano, kad ne jai spręsti, ar už šią nelaimę J.Radzevičių reikia bausti kalėjimu. Vis dėlto ji neabejoja, kad ši istorija Jonui turės labai liūdnų padarinių.
A.Rimiškis turėjo įtarimų Išgirdęs pokalbio temą Andrius Rimiškis atsiduso.
"Labai baisu. Tai pribloškė, šokiravo. Juolab kad neseniai kartu su J.Radzevičiumi dirbome renginyje. Tvarkingas, niekada nemačiau jokių problemų. Tiesa, iškart po įvykio, kai jis atsisakė duoti šlapimo testą... – A.Rimiškis matė televizijos siužetą iškart po įvykio. – Kilo įtarimas, kad jis gali būti neblaivus. Tai beprotiška tragedija ir žuvusiojo, ir Radzevičiaus šeimai."
Dainininkas nepateisina televizijos laidų vedėjo poelgio, tačiau mano, kad viską turi spręsti teismas.
"Neatsitiktinai neblaiviam negalima vairuoti, plaukti, skristi – taisyklės nėra iš piršto laužtos. Todėl niekada neteisinu neblaivių vairuotojų. Net kai jie vairuoja tik šiek tiek išgėrę, o alkoholio norma neviršija 0,4 promilės", – kalbėjo A.Rimiškis.
Ar, jo manymu, J.Radzevičius nusipelnė griežčiausios bausmės, kokią už tokį nusikaltimą numato įstatymai?
"Tie, kurie matė šį įvykį, – šokiruoti ir padarys išvadas. Ir nors taip elgtis griežtai negalima, bet aš nesu teisėjas", – teigė A.Rimiškis, kuris pats kartą, jaunystėje, sėdėjo neblaivus prie automobilio vairo.
Kolegos elgesio nepateisina
Televizijos laidų vedėjas Rolandas Vilkončius, iš pradžių pareiškęs užuojautą žuvusiojo šeimai, savo kolegos nepateisino.
"Niekada neteisinau to, kuris vairuoja neblaivus. Niekada neblaivus nesėdėjau prie vairo, – tikino R.Vilkončius. – Jokio skirtumo, ar taip pasielgė aukščiausias valstybės pareigūnas, ar televizijos laidų vedėjas, ar paprastas žmogus. Prie vairo lygūs visi."
R.Vilkončius nesiryžo teisti: tai turi padaryti valstybės institucijos, juolab kad dar nėra žinomos visos detalės, laukiama rezultatų dėl narkotinių medžiagų vartojimo.
"Tačiau tokio elgesio nepateisinu, o kaip pilietis, įtardamas, kad vairuotojas yra neblaivus, informuočiau atitinkamas institucijas", – tiesiai rėžė R.Vilkončius.
Prieš įstatymą lygūs visi
"Man labai gaila žuvusiojo šeimos ir Jono, – rinko žodžius dar vienas televizijos laidų vedėjas Rytis Zemkauskas. – Visa kita jau nieko nepakeis. Galime apgailestauti. Kiekvienas mūsų gali patekti į tokią ar panašią situaciją. Niekas iš mūsų nėra šventi. Sau dažnai sakau: "Neskubėk smerkti žmogaus, nepabuvęs jo kailyje, nes nežinai, kaip pasielgtum tu."
R.Zemkauskas niekada nesėda prie automobilio vairo neblaivus. Taip stengsis elgtis ir ateityje.
"Prieš įstatymą lygūs visi – nesvarbu, ar tave rodo per televiziją, ar tu dirbi picerijoje, ar tu – Seimo narys. Visi vienodai atsakome už savo veiksmus", – kalbėjo R.Zemkauskas, paklaustas, kokios, jo manymu, bausmės nusipelnė J.Radzevičius.
Vis dėlto R.Zemkauskas nelinkęs pritarti įstatymo pakeitimui, kad vairuoti galėtų tik absoliučiai blaivus žmogus ir būtų baudžiama net ir už 0,1–0,4 promilės: "Žmogus, patyręs stresą, gali pasielgti lygiai taip pat, kaip ir tas, kurio kraujyje – 0,4 promilės alkoholio. Totalūs draudimai nėra gerai. Jie tik didina saugumo iliuziją, bet mes niekada nebūsime absoliučiai saugūs."
N.Marčėnaitės nuogąstavimai
Menininkė Nomeda Marčėnaitė įsitikinusi, kad visuomenė neturi teisės atsakinėti į klausimą – bausti ar nebausti, nes tai jau kelias linčo teismų link. Skirti bausmes ar nuo jų atleisti, pabrėžė Nomeda, – teisėtvarkos darbas.
N.Marčėnaitė neabejoja, kad ir žuvusiojo, ir avarijos kaltininko J.Radzevičiaus šeimose šiuo metu situacija siaubinga. Todėl, jei teismas nuspręs, kad J.Radzevičius kaltas, Nomedos įsitikinimu, jį reikia bausti. Ir tai bus dar viena pamoka visiems vairuotojams.
"Sustabdyta už greičio viršijimą iškart prisipažinau. Bet neduok Dieve patekčiau į Jono situaciją. Siaubinga, kiek daug įvairių socialinių sluoksnių žmonių sėda neblaivūs prie vairo, – po J.Radzevičiaus įvykio N.Marčėnaitė nusprendė mokytis ne iš savo, bet iš kitų klaidų. – Anksčiau sėsdavau prie vairo, jei truputį išgerdavau. Po šios tragedijos – apie tai kalbėjau su savo artimaisiais, mylimuoju – griežtai nusprendžiau niekada nesėsti prie vairo, net jei būsiu išgėrusi tik taurę vyno ir mano kraujyje alkoholio kiekis neviršys 0,4 promilės."
Melavo, atsisakė testo
Tragiška avarija įvyko liepos 4 d. Vilniuje, Upės g. 37-erių Jono Radzevičiaus vairuojamas automobilis "Opel Zafira" iš pradžių partrenkė pėsčiąjį, vėliau išlėkė iš gatvės ir, išrausęs velėną, įlėkė į automobilių stovėjimo aikštelę.
Po nelaimės penkių vaikų tėvas kruvinais dantimis sodinamas į policijos automobilį atrodė dviprasmiškai.
Pareigūnams ir liudytojams kilo įtariamų, kad J.Radzevičius galėjo būti apsvaigęs. Jis patyrė nesunkių sužalojimų – nestipriai apdraskytas veidas, rankos.
Sunkiai aplinkoje besiorientuojantį vyrą pareigūnai nuvežė tiesiai į Vilniaus priklausomybės ligų centrą (VPLC) – imti kraujo blaivumui nustatyti.
Įtariamasis avarijos kaltininkas pareigūnams nesipriešino, buvo sutrikęs, sunkiai orientavosi aplinkoje, pareigūnai jį vis prilaikė už parankių. Vyras po avarijos galėjo būti ištiktas šoko. Jis buvo išvežtas į policijos komisariatą apklausai.
J.Radzevičius neigė, kad buvo išgėręs. Atlikus kraujo tyrimą, jam buvo nustatytas 2,38 promilės girtumas.
VPLC "Teleloto" vedėjas atsisakė duoti šlapimo mėginį narkotikų testui atlikti. Ar žmogus vartojo narkotines medžiagas, galima nustatyti ir iš kraujo tyrimo, tačiau tai trunka ilgiau.
Naujausi komentarai