Pereiti į pagrindinį turinį

Kauno klube su netikromis kortelėmis bandyta pavogti 629 tūkst. litų

2012-08-31 13:16
Kauno klube su netikromis kortelėmis bandyta pavogti 629 tūkst. litų
Kauno klube su netikromis kortelėmis bandyta pavogti 629 tūkst. litų / Policijos nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrius tiria keletą banko kortelių neteisėto panaudojimo ir gaminimo atvejų.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas, kai Kaune, komerciniam bankui priklausančių kelių bankomatų išorinėje panelėje, buvo rastas pritvirtintas plastikinis įrenginys, skirtas neteisėtai nuskaityti banko klientų duomenis. Įrenginį aptiko ir nuėmė banko klientas, apie radinį pranešęs bankui.

Asmenys, galimai įvykdę minėtus nusikaltimus, buvo užfiksuoti banko vaizdo kameromis. Nustatyta, kad panaudojus pavogtus Lietuvos piliečių mokomųjų kortelių duomenis, užsienio šalyse iš bankomatų buvo išimami grynieji pinigai. Dėl šių veiksmų bankas patyrė per 20 tūkst. litų nuostolį. Įtariamieji, galimai padarę šiuos nusikaltimus, nustatyti, ikiteisminio tyrimo medžiagą planuojama perduoti teismui.

Tyrimas taip pat pradėtas gavus informaciją, kad viename Kauno naktiniame klube atlikinėjamos įtartinos finansinės operacijos. Nustatyta, kad panaudojant suklastotas įvairių ne Lietuvos komercinių bankų mokėjimo korteles buvo bandyta atlikti 176 neteisėtas mokėjimo operacijas už daugiau nei 629 tūkst. litų. Policijos duomenimis, 31 neteisėta operacija svetimomis mokėjimo kortelėmis, kurių bendra suma viršija 86 tūkst. litų, pavyko. Asmenys, galimai padarę šiuos nusikaltimus, nustatyti.

Atliktų kratų metu pas įtariamuosius rasta įranga hologramų karpymui, popieriaus karpymo įrenginių, magnetinių juostelių ritinių, folija hologramoms, plastikinėms kortelėms, mokėjimo kortelių ruošinių, pagamintų netikrų užsienio bankų kortelių, asmens  pažymėjimų, aukštos kokybės spausdintuvų, įrankių ir instrumentų kortelėms ir dokumentams gaminti.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas ir gavus informaciją, kad vieno mažmeninės prekybos tinklo prekybos centre, esančiame Kaune, atlikinėjamos įtarimą keliančios finansinės operacijos panaudojant ne Lietuvos bankų išduotas mokėjimo korteles. Parduotuvėje  sulaikyti du jaunuoliai, Kauno gyventojai, kurie kelis kartus atsiskaitė ne savo mokėjimo kortele. Atliekant tyrimą buvo nustatyta, kad šie asmenys įvairiose Kauno parduotuvėse įvykdė ne mažiau kaip 27 operacijas svetimomis mokėjimo kortelėmis. Kai kurios buvo sėkmingos.

Pareigūnai taip pat ėmėsi tyrimo gavę informaciją, kad viename Lietuvos komercinių bankų du asmenys, pasinaudoję suklastotais asmens tapatybės dokumentais, atsidarė sąskaitas ir įgijo kreditines mokėjimo korteles su nustatyto riboto dydžio kreditu. Pasinaudoję elektroninėmis komunikacijos priemonėmis, pervedę avansinį mokėjimą, jie Lenkijoje išsinuomavo du lengvuosius automobilius, kurių negrąžino.

Šiose bylose nustatyta ne mažiau 10 įtariamųjų, užsiminėjusių tokio pobūdžio nusikaltimais. Keletas asmenų šiais metais buvo sulaikyti ir suimti, taip pat paskirtos kitokios kardomosios priemonės. Anot policijos, šiuos nusikaltimus darantys asmenys yra pakankamai išprusę informacinių technologijų, tipografijos srityse, jie aktyviai naudojasi elektroninėmis ryšio priemonėmis ir jų teikiamomis galimybėmis. Nusikaltimų pasiruošimui reikalingas kruopštumas, atsakingumas, o įvykdymui dažnai už atskirą mokestį pasitelkiami pašaliniai asmenys, nežinantys apie pasiruošimo nusikaltimui vykdymo niuansus, vietas ir asmenis. Pareigūnų duomenimis, šiuos nusikaltimus paprastai įvykdo išsilavinę apie 20–30 metų amžiaus vyrai, kai kurių jų darbo pobūdis susijęs su informacinėmis technologijomis.

Pareigūnai primena, kad norint apsisaugoti nuo vagysčių, nevalia niekam atskleisti banko kortelės identifikavimo kodų ir užtikrinti, kad niekas jų nepastebės įvedinėjant parduotuvėje, kavinėje ar prie bankomato.

Policija primena, kad prie bankomatų neturi būti jokių jam nebūdingų prietaisų, priklijuotų įrenginių prie kortelės įdėjimo lizdo ar klaviatūros. Tuo galima įsitikinti vizualiai, o pamačius ką nors įtartino, būtina informuoti banką ar policiją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų