Ne tik Gausas: dvimetei kalytei Sniegei bandyta nupjauti galvą Pereiti į pagrindinį turinį

Ne tik Gausas: dvimetei kalytei Sniegei bandyta nupjauti galvą

Visa Lietuva su nerimu seka žinias apie Žemaitijoje kastuvu talžyto, gyvo palaidoto ir tik per stebuklą išgelbėto šunelio Gauso sveikatos būklę. Tačiau ne mažiau žiauri tragedija birželio pabaigoje įvyko ir Panevėžio rajone – dvimetei kalytei Sniegei bandyta nupjauti galvą.

Sniegė Sniegė

Gyvūnų globos specialistai sako taip baisiai žmogaus sužaloto gyvūno dar nematę.

Parašyti apie šunelio, kuriam bandyta nupjauti galvą, likimą paprašė Paliūniškio gyventojai. Būtent šiame kaime nutiko neapsakomo žiaurumo įvykis. Kuo jis baigėsi, paliūniškiečiai iki šiol nežinojo: paklausti pačios Sniegės šeimininko sakė dėl tam tikrų priežasčių nedrįsę, tačiau nuoširdžiai vylėsi, kad kančias patyrusį gyvūną pavyko išgelbėti. 

Plūdo krauju 

Bendrasis pagalbos centras informaciją apie tai, kad Paliūniškio kaime sužalotas šuo, gavo birželio 21-ąją, šeštadienį. Panevėžio apskrities policijos komunikacijos poskyrio vedėjos Odetos Jukniūtės teigimu, numeriu112 skambinęs vyriškis prisistatė gyvūno šeimininku ir šaukėsi skubios pagalbos. Prieš 16 val. vieton atvykę pareigūnai krauju plūstantį šunį rado gyvenamojo namo viduje. „Išsamiai aiškintis gyvūno sužalojimo aplinkybių pareigūnams net nebuvo kada – skubėjo nuvežti jį veterinarams“, – pripažino O. Jukniūtė. 

Policijai šuns savininkas paaiškino miegojęs, o popietę nubudęs ir išvydęs kraujuojantį augintinį. Šį neva sužalojo jo paties 62-ejų giminaitis.

Pareigūnai netruko nustatyti, kad ir pagalbos šaukęsis šuns šeimininkas, ir galimas gyvūno skriaudikas buvo smarkiai išgėrę. Patikrinus paaiškėjo, jog šeimininko girtumas – 3,04 prom., jo giminaičio – 2,21 prom. 

„Vyrams esant tokios būklės, pareigūnams nelabai ir pavyko su jais susišnekėti. Be to, skubėta gelbėti šunį“, – todėl, O. Jukniūtės teigimu, surinkę pirminius duomenis apie įvykdytą nusikaltimą, pareigūnai dabar laukia veterinarijos specialistų išvadų apie gyvūnui padarytus sužalojimus. 

Priklausomai nuo šių sunkumo, bus svarstoma, kokią bausmę pritaikyti tai padariusiam asmeniui ar asmenims.

Sniegė

Operacija tęsėsi dvi valandas 

Šunelis, kuriam galbūt bandyta nupjauti galvą ar bent perpjauti gerklę, šiuo metu globojamas Panevėžyje gyvūnų prieglaudos „Mažas draugas“ savanorių. 

Įstaigos vadovė Anželika Jaškuvienė prisipažįsta: taip baisiai žmogaus nuskriausto šunelio jie dar nėra matę. Pas juos patekdavo daug neprižiūrėtų, nepamaitintų, išsekusių, ligotų keturkojų. Pareigūnams paprašius, sykį teko priglausti gaisrą išgyvenusį šunį. Bet toks atvejis pirmas. Apie tai, kas nutiko Sniegei, ji su kolegomis išgirdusi iš policijos pareigūnų, kurie kreipėsi į prieglaudos specialistus, kai veterinarijos gydytojų pagalbos sulaukusiai kalytei reikėjo slaugos ir priežiūros. 

Pasak A. Jaškuvienės, Sniegė – dvejų metų mišrūnė. Jai dviejose vietose peiliu sužalotas kaklas, gerklė, netgi lūpos. Pjauta ar besta taip giliai, kad pažeistas net liežuvis. Tad ir dabar ji tegali lakti skystą maistą. A. Jaškuvienės žiniomis, gyvūnas buvo operuotas, operacija tęsėsi dvi valandas. Ten pat, veterinarijos klinikoje, šuniukas kurį laiką ir slaugytas. Sniegės gydymas trunka jau kone dvi savaites, jai reguliariai perrišamos kaklo žaizdos. 

„Tačiau kalytė sveiksta, ji kasdien vis linksmesnė“, – patikino gyvūnų prieglaudos vadovė. Išgydžius, o tuomet paskiepijus bei paženklinus Sniegę, jai bus ieškoma naujų atsakingų šeimininkų.

Lietuva turi tapti šalimi, kurioje kiekvienas gyvūnas turi teisę į saugų gyvenimą.

Planuoja mitingą 

Šiuo metu po šalį vėl sklinda kvietimas pasirašyti peticiją, raginančią griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais. Surinktus parašus planuojama perduoti prezidentui, Seimui, Teisingumo ministerijai. 

Peticijos iniciatorių surinkti duomenys skelbia, kad mūsų šalyje už kibire nuskandintą kačiuką buvo skirta 300 eurų bauda. Už sumuštą šunį jo skriaudėjas nubaustas 200 eurų bauda.

 Pabrėžiama, jog Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už gyvūno nužudymą numato įkalinimo bausmę iki vienerių metų. Antai Lenkijoje už tokį nusikaltimą įkalinama iki penkerių metų, Norvegijoje – iki šešerių metų, Vokietijoje – iki trejų metų. 

Kreipimusi į valdžios institucijas ketinama pareikalauti už suluošintą ar nužudytą gyvūną ir Lietuvoje skirti 2–3 metų įkalinimo bausmes. Taip pat sukurti viešai matomą gyvūnų skriaudėjų sąrašą, jiems niekada nebeleisti įsigyti gyvūno ar su jais dirbti. 

Tarp peticijos reikalavimų – savivaldybėse įsteigti gyvūnų gerovės inspektoriaus pareigybę bei skirti valstybės ar savivaldybių finansavimą gyvūnų prieglaudoms. 

„Lietuva turi tapti šalimi, kurioje kiekvienas gyvūnas turi teisę į saugų gyvenimą“, – tokį siekį kelia peticijos autoriai. 

Gyvūnų prieglaudos „Mažas draugas“ vadovė A. Jaškuvienė sako ir pati, ir kiti prieglaudos savanoriai ne tik pasirašė šią peticiją, bet taip pat svarsto galimybę Panevėžyje organizuoti mitingą už gyvūnų teises.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų