Pereiti į pagrindinį turinį

Nuteistieji praturtėjo siūlydami refinansavimo paslaugas

2017-01-31 09:42
BNS inf.

Du Kybartų pataisos namuose bausmę atliekantys vyrai ir marijampolietė kaltinami sukčiavimu bendrininkų grupėje. Įtariama, kad siūlydami suteikti kreditus, juos refinansuoti ir pirkti neegzistuojantį automobilį, kaltinamieji apgaule iš patiklių žmonių išviliojo daugiau nei 800 eurų.

SIPA nuotr.

Pernai pavasarį į teisėsaugos pareigūnus kreipėsi dvi moterys, tapusios telefoninių sukčių aukomis. Viena jų sukčiaus skambučio sulaukė pasiskelbusi, kad ieško, kas galėtų jai suteikti kreditą. Kitai paskambinęs nepažįstamas vyras, prisistatęs kreditus teikiančios firmos vadybininku, pasiūlė galimybę palankesnėmis sąlygomis refinansuoti jos turimą paskolą.

Vėliau abi aukos „vadybininko“ buvo įtikinėjamos panašiai – kad sandoris įvyktų, joms neva reikia sumokėti už notaro, kurjerio paslaugas, paskolos administravimo mokestį. Susidomėjusioms šiuo pasiūlymu moterims telefoninis sukčius nurodė 24-erių metų marijampolietės G. V. sąskaitą, į kurią reikia pervesti pinigus. Tokiu būdu viena iš nukentėjusiųjų prarado 356, o kita – 265 eurus.

Netrukus į policiją kreipėsi ir vyras, kuris į tą pačią G. V. priklausančią banko sąskaitą pervedė 200 eurų avansą. Pastarasis buvo už skelbimų portale rastą parduodamą automobilį „Volvo“. Kai nukentėjusysis pervedė pinigus, tariamas automobilio pardavėjas telefonu neatsiliepdavo.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje dėl sukčiavimų atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai, o jam vadovavo Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras Vytautas Nacikūnas.

Kaip pranešė prokuratūra, ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad iš trijų nukentėjusiųjų pinigus telefonu galimai išviliojo Kybartų pataisos namuose bausmę atliekantis 39-erių metų šiaulietis Ž .N. Jis anksčiau teistas 19 kartų.

Susipažino „Facebook“

Įtariama, kad kartu su juo nelaisvėje laiką leidžiantis 35-erių metų klaipėdietis M. B., kuris anksčiau teistas 24 kartus, jam padiktavo savo pažįstamos, G. V. banko sąskaitos numerį. Nukentėjusiems pervedus pinigus, telefonu sąskaitos savininkei nurodydavo pinigus išgryninti ir perduoti nurodytoje vietoje tyrimo nenustatytam asmeniui.

Pareigūnams M. B. teigė, kad su minėta marijampoliete susipažino atlikdamas bausmę, televizijos pažinčių skelbimų pagalba. Pati G.V. teigė, kad su šiuo nuteistuoju susipažino socialiniame tinkle „Facebook“, bendravo rašydami žinutes į „Facebook“ ir telefonu.

Visiems trims asmenims pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimų bendrininkų grupėje.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro V. Nacikūno, telefoniniai sukčiai ieško naujų būdų, kaip išvilioti iš patiklesnių žmonių pinigus.

„Labai gaila, kad įkalinimo įstaigose atliekantiems bausmę asmenims niekaip neužkertamas kelias toliau daryti nusikaltimus, o kuriant naujas išradingas „legendas“ jiems vis pavyksta rasti naujų aukų “, – sakė prokuroras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų