Teisėsauga savo ruožtu įtariamojo tapatybės neatskleidžia, tačiau nurodo, kad jis yra pensinio amžiaus, turi dvigubą Lietuvos ir Rusijos pilietybę bei yra ir Lietuvos tremtinių ir politinių kalinių sąjungos narys.
Prokuratūros teigimu, įtariamasis veikė Rusijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GRU) užsakymu ir rinko ją dominančią informaciją, ikiteisminis tyrimas pradėtas sausį, jis šiuo metu yra baigtas, o byla netrukus keliaus į teismą.
Valstybės saugumo departamento teigimu, įtariamasis rinko ne įslaptintą, tačiau Rusijai aktualią informaciją.
Žvalgybinę veiklą Lietuvoje gyvenantis įtariamasis galimai pradėjo nuo 2018 metų, tačiau su juo Rusijos žvalgybos pareigūnai dėl neteisėtos veiklos buvo susitarę jau anksčiau.
Dar anksčiau įtariamas šnipas gyveno Rusijoje, vėliau atvyko į Lietuvą, susikūrė savo tapatybę, įstojo į Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partiją.
E. Manovas 2011 metais su TS-LKD kandidatavo rinkimuose į Šiaulių miesto tarybą, priklausė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šiaulių filialo tarybai.
1942 metais gimęs E. Manovas savo rinkiminėje anketoje nurodė, kad 1969 metais Lvovo humanitariniame universitete baigė žurnalistiką, turi du vaikus.
Prieš daugiau nei dešimtmetį jis nurodė esantis įmonės „Skolų kontrolė“ direktorius.
E. Manovas yra fotomenininkas, 2014 metais Šiauliuose pristatė savo fotografijų parodą „Lietuva – mano širdyje“.
Anot teisėsaugos, šnipinėjimu įtariamas vyras įvairių renginių metu turėjo priėjimą prie „visų partijos vadovų ir šios partijos veikloje dalyvaujančių valstybės pareigūnų“, tačiau susitikimų su jais Seime ir Vyriausybėje nefiksuota.
Laikinoji TS-LKD pirmininkė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė teigė, kad teisėsaugai įtariant konservatorių narį šnipinėjant Rusijai, politinė jėga svarstys griežčiau vertinti į partiją stojančius asmenis.
Naujausi komentarai