Panevėžio apygardos prokuratūra nutraukė tyrimą dėl neteisėto buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovo Romualdo Boreikos ir jo žmonos praturtėjimo, praneša LNK žinios.
Anksčiau R.Boreikos atžvilgiu ikiteisminius tyrimus vykdė Vilniaus ir Kauno prokurorai, tačiau šie tyrimai taip pat buvo nutraukti. Jie nutarė, kad septyniskart brangiau nei pirko turtą Kaune perpardavę Boreikos įstatymų nepažeidė.
Prokurorams nepavyko surinkti neginčijamų įrodymų, kad šiuo metu Boreikų šeima turi turto, kurio įgijimo negalima pagrįsti teisėtomis pajamomis.
Ikiteisminis tyrimas Panevėžio prokuratūroje atnaujintas šių metų liepą, peržiūrėjus praėjusių metų gruodžio sprendimą jį nutraukti. Tyrimui vadovavęs Kauno apygardos prokuratūros prokuroras konstatavo, kad Boreikų veiksmais perkant ir parduodant turtą nebuvo padaryta žala.
"Baudžiamoji byla nutraukta jiems nepadarius veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Atskiroje dalyje tyrimas nutrauktas ir dėl suėjusių baudžiamosios atsakomybės senaties terminų", - pranešime spaudai teigė prokuroras.
Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus tuometinio premjero Andriaus Kubiliaus pranešimą.
R.Boreika iš FNTT vadovo pareigų atsistatydino 2010 metų gegužę.
Naujausi komentarai