„Matuokliai veikia, protokolai formuojami, siunčiami, pažeidėjai, viršiję greitį, tikrai neišsisuks“, – BNS sakė Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovė Marija Kazanovič.
Lietuvoje nuo rugsėjo 1 dienos veikia 25 vidutinio greičio matuoklių sistemos,
Pagal šią sistemą, viena kamera užfiksuoja automobilį ir važiavimo pro ją laiką, o kita – tuos pačius duomenis ruožo pabaigoje. Sektorinio greičio sistema pagal atstumą tarp kamerų ir ruožo pradžioje bei pabaigoje užfiksuotą laiką apskaičiuoja vidutinį greitį. Jį viršijus, formuojamas pažeidimo protokolas.
Prieš įvažiuojant į kiekvieną sektorinio greičio kontrolės ruožą, vairuotojus įspėja specialūs kelio ženklai, informuojantys apie greičio matuoklius ir ruožo, kuriame matuojamas greitis, ilgį.
Automobilių kelių direkcijos duomenimis, daugiausia tokių matuoklių – po šešis – įrengta aplink Vilnių ir Panevėžį, po keturis – valstybinės reikšmės keliuose aplink Prienus ir Marijampolę.
Be to, greitį viršiję vairuotojai fiksuojami ir kitomis priemonėmis.
Policija skelbia, kad rugsėjo 21–27 dienomis stacionarūs ir mobilieji greičio matavimo prietaisai užfiksavo 9470 transporto priemonių nustatyto važiavimo greičio viršijimo atvejus.
Policijos pareigūnai minimu laikotarpiu iš viso užfiksavo daugiau nei 4000 Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Išaiškinti 162 neblaivūs vairuotojai, 90-ties iš jų girtumas viršijo 1,5 promilės, todėl pradėti ikiteisminiai tyrimai.
Prie vairo sėdo, nors teisės tam neturi, 139 asmenys. Nustatyti 268 dviračių vairuotojų padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai (147 iš jų buvo neblaivūs), 388 atvejai, kai vairuotojai, vairuodami, naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis, 350 pėsčiųjų padarytų pažeidimų, 341 atvejis, kai asmenys, važiavę automobiliuose, nebuvo užsisegę saugos diržų.
Per avarijas Lietuvos keliuose šiemet žuvo 123 žmonės – 11 mažiau negu pernai per tą patį laikotarpį.
Pirminiais duomenimis, apie 70 proc. eismo įvykių įvyksta dėl greičio viršijimo.
Daugiausia – 51 (12 motociklų) ir pėsčiųjų – žuvo vairuotojų, 43, iš jų 11 į įvykius pateko pėsčiųjų perėjose. Taip pat žuvo 22 keleiviai ir 7 dviračių vairuotojai.
Tarp žuvusiųjų – penki nepilnamečiai (iki 18 metų): du vairuotojai, du keleiviai, vienas pėsčiasis.
Dėl neblaivių vairuotojų kaltės užregistruoti 153 eismo įvykiai: 15 žmonių žuvo, 194 sužeisti.
Pirminiais duomenimis, apie 70 proc. eismo įvykių įvyksta dėl greičio viršijimo.
Naujausi komentarai