Pereiti į pagrindinį turinį

Teismui perduota 6 milijonų litų vertės cigarečių kontrabandos byla

2013-05-09 18:02
Teismui perduota 6 milijonų litų vertės cigarečių kontrabandos byla
Teismui perduota 6 milijonų litų vertės cigarečių kontrabandos byla / Sauliaus Žiūros (BFL) nuotr.

Kauno apygardos prokuratūra trečiadienį teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje organizuotos grupės nariai kaltinami vertęsi didelės vertės cigarečių kontrabanda. Nelegalūs rūkalai buvo gabenami 2011 metais iš Rusijos. Kratos metu pas įtariamuosius rasta 300 tūkst. litų grynųjų pinigų, gautų, kaip manoma, verčiantis kontrabanda. Be to, pas Rusijos pilietį E I.buvo rasta 180 tūkst. litų grynųjų pinigų.

Anot tyrimą kontroliavusio ir jam vadovavusio prokuroro Audriaus Meilučio, bendra ikiteisminio tyrimo metu inkriminuotose nusikalstamos veikos epizoduose kontrabandos vertė viršijo šešis milijonus litų.

Šį didelės apimties ikiteisminį tyrimą atliko pareigūnų tyrimo grupė, sudaryta iš  Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Lazdijų rinktinės pareigūnų, Kauno apygardos prokuratūros Alytaus rajono apylinkės prokuratūros bei Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų.

Pasak Kauno apygardos prokuratūros pranešimo, ikiteisminio tyrimo metu buvo tirta daugiau kaip penkiasdešimt organizuotos bendrininkų grupės nusikalstamų veikų, susijusių su sunkiais nusikaltimais - kontrabanda ir neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis, taip pat neteisėtu valstybės sienos perėjimu, neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, piktnaudžiavimu, tarnybos paslapties atskleidimu, vagyste ir turto sugadinimu.

Organizuotos bendrininkų grupės nariai, kuriems ikiteisminio tyrimo metu priskirta ne mažiau kaip 30 asmenų, ir dalis jų siejami su organizuotu nusikalstamumu, kaltinami 2011 metais vykdę stambaus masto cigarečių kontrabandą iš Rusijos Kaliningrado srities į Lietuvos Respubliką, neteisėtai perėję valstybės sieną Vilkaviškio rajone sausuma ir per Vištyčio ežerą, realizavę bei laikę kontrabandines cigaretes.

„Nusikaltimams vykdyti organizuotos bendrininkų grupės nariai naudojo sudėtingas ir iš anksto paruoštas schemas, buvo griežtai pasiskirstę vaidmenimis, turėjo aiškią hierarchiją, palaikė ryšius su VSAT pareigūnais, kuriuos kurstė piktnaudžiauti ir  atskleisti tarnybos paslaptį sudarančią detalią informaciją apie pasienio tarnybų išsidėstymą konkrečioje teritorijoje. Taip pat naudojo specialiai kontrabandai vežti pritaikytas transporto priemones, kurios buvo paimtos ikiteisminio tyrimo metu“, - sakė prokuroras A.Meilutis.

Tyrimas parodė, kad nusikalstamos grupuotės nariai bendravo radijo ryšio priemonėmis bei pasienyje veikiančių Rusijos mobiliųjų operatorių telekomunikacijų tinklais, savo veiklai vykdyti buvo specialiai išsinuomoję konspiracinį butą Kybartuose. Už tai, kad galėtų naudotis nuošaliose pasienio teritorijose gyvenančių asmenų sodybomis ir ten laikyti kontrabandines prekes, sodybų šeimininkams dosniai atsilygindavo.

Pareigūnai, atlikę kratą pas vieną iš įtariamųjų, rado šaunamuosius ginklus „Agram“ bei „IŽ 18“, šaudmenų, ekipiruotę.

Ikiteisminis tyrimas neapsiribojo vien Lietuvos teritorija, jo gijos nusidriekė iki Rusijos, kur kontrabandinės cigaretės buvo įsigyjamos, Lenkijoje, kur jos buvo parduodamos.

Ikiteisminio tyrimo metu įtarimai pateikti ne tik Lietuvos piliečiams T.A., E.B., A.B, V.B., G.E., J.G., T.R., D.T. ir T.T., bet ir vienam Rusijos piliečiui O.G.

Dar septynių organizuotos grupės bendrininkų atžvilgiu tyrimai atskirti ir jau priimti apkaltinamieji teismo nuosprendžiai.

Baudžiamasis kodeksas už sunkius nusikaltimus - kontrabandą ir neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis - numato maksimalią laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų